1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Статуси на Фејсбук

Дискусија во форумот 'Интернет' започната од Scars, 24 Февруари 2012.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет:
  14 Февруари 2012
  Мислења:
  6,632
  Допаѓања:
  13,873
  Поени од трофеи:
  973
  сфи ми кои не играмо тениз у слободно време
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет:
  14 Февруари 2012
  Мислења:
  676
  Допаѓања:
  1,286
  Поени од трофеи:
  1,093  Ама ти и од форумов copy-paste на ФБ правиш... (или случајно ова?)
  Untitled.jpg
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Мрчатор

  Мрчатор Parleur

  Зачленет:
  1 Март 2012
  Мислења:
  6,129
  Допаѓања:
  9,084
  Поени од трофеи:
  1,683
  На UnFleur му/ѝ се допаѓа ова.
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет:
  3 Март 2012
  Мислења:
  7,960
  Допаѓања:
  17,747
  Поени од трофеи:
  1,673
  Пристојна жена е онаа дама која знае што не смее да знае, иако знае....Оди па не премолчувај
   
 5. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет:
  6 Март 2012
  Мислења:
  1,022
  Допаѓања:
  1,188
  Поени од трофеи:
  423
  Status veze : Zainteresovani neka bocnu.
   
  На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет:
  6 Март 2012
  Мислења:
  1,022
  Допаѓања:
  1,188
  Поени од трофеи:
  423
  Status veze : Zainteresovani neka bocnu.
   
  На Marchisio му/ѝ се допаѓа ова.
 7. МериСелест

  МериСелест Истакнат Член

  Зачленет:
  24 Април 2012
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  3,211
  Поени од трофеи:
  423
  Влегува наркоман во црква и му вика на попот: - Кај си бе нинџа, добро ти е станчево, само постериве ти се нешто стари
   
  На Roxelana, Badgirl, Marchisio и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. Мрчатор

  Мрчатор Parleur

  Зачленет:
  1 Март 2012
  Мислења:
  6,129
  Допаѓања:
  9,084
  Поени од трофеи:
  1,683
  [​IMG]
   
  На МериСелест му/ѝ се допаѓа ова.
 9. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет:
  15 Февруари 2012
  Мислења:
  1,296
  Допаѓања:
  3,208
  Поени од трофеи:
  1,123
  Чекајќи го принцот жената обично го промашува и коњот, се загледува во магаре, а завршува со свиња. !!!:D
   
  На Roxelana, Marchisio, Oleri и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. Мрчатор

  Мрчатор Parleur

  Зачленет:
  1 Март 2012
  Мислења:
  6,129
  Допаѓања:
  9,084
  Поени од трофеи:
  1,683
  Блазе си му на оној што порано ќе полуди. Цел живот ќе му помине весело
  ----------------------------------------------------------
  Како ќе познаеш сељак на журка!?
  -Му лепи пари на диџејот.
  #Топ100
  ----------------------------------------------------------
  Боже, дај ми сила, трпение и за секој случај, 10 милиона евра.
   
  На Roxelana, Badgirl, Bibi@ и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели: