Ставаат цевки во нос за да ослабнат до свадбата?!

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Идните невести се почесто ја корситат експрес диетата за да ги собере нивниот венчален фустан. Контроверзната диета подразбира ставање цевка за храна во нос па се до желудникот.
Се работи за „K-E диета“ со која се симнуваат десетина килограми за десет дена. Со помош на цевката во организмот дневно се внесуваат 800 калории, нешто слично како инфузија.
Иако докторите велат дека овој начин на слабеење не носи никаков ризик, сепак губењето 10 килограми за 10 дена воопшто не е здрав начин.

Што мислите за ваквиот начин на слабеење?
Би се осудиле на ваков чекор?
Од оние девојки сте што трпите се за убавина,или здравјето пред се?
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
не би се согласил ама е можно да се ослаби вака ... јас пред година и пол имав операција на слепоцрево , и поминав 7 дена на болница.. во тие 7 дена ми беше забрането да јадам и да пијам апсолутно се и живеев само на инфузии.. за 7 дена ослабив 6 килограми ...
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Јас ко ќе се женам и жена ми вака да прави? Или ќе ја откачам, или ќе ја удавам со цевкиве.
не би се согласил ама е можно да се ослаби вака ... јас пред година и пол имав операција на слепоцрево , и поминав 7 дена на болница.. во тие 7 дена ми беше забрането да јадам и да пијам апсолутно се и живеев само на инфузии.. за 7 дена ослабив 6 килограми ...
Не ми спомнувај...ми идат спомени после операција ноќта, бев жеден, не смеев ништо да пијам........имам трауми од таа операција
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
после вакво нагло неприродно слабеење со цел да изгледа подобро на свадбата, следи нагло неприродн враќање на килограмите, дупли шок на организмот и можност да стане поголема бишка него што била пред да ги скине тие 10 кила, така да не знам колку некој треба да нема памет за да го прави ова
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Абе може да се ослабе за 10 дена и 20 кила, али лошо е по здравјето.
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
насловот ме асоцираше на нешто друго :frantic

ама кога прочитав - не било тоа :D