Среќни ли сте?

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Битно се имаме себеси. Тоа е доволна причина за да бидеме среќни. Само треба да научиме како да се искористиме себеси и да го извадиме најдоброто од се. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: nijas

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Можам да најдам мал милиион работи, забелешки, критики, мрчења ама ништо не е совршено, нели? Среќна сум иако можеби ова не е идеален живот од бајките, меѓутоа се‘ додека можам да го обликувам и додека магичното стапче е во мои раце, велам да, среќна сум. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: nijas and True_Blood

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Среќна сум.

Можеби некогаш незадоволна, можеби некогаш преокупирана, можеби некогаш лута.
Но секогаш среќна. :)

Малите работи чинат големи краснотии.
Жива и здрава сум, со цел свет пред мене кој ме чека да го прегрнам. Сум видела и полошо.
Во мојата кожа е некако таман :rolleyes
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: nijas

Psychobilly

Староседелец
18 февруари 2012
600
1,509
703
Pilgrim Psychiatric Center
Да среќен сум !!! Среќен сум затоа што секое утро кога ќе се разбудам му благодарам на Господ што сум жив и здрав, за уште еден подарен ден во кој ќе можам да уживам и да се радувам на убавините на животот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: nijas and Alex M.

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Среќна сум.
А особено кога:
- Козметичарката ќе заборави неколку квадрати кожа, а претходно ми се расипал депилаторот.
- Кога ќе ми капне кечап на панталони - Марфи е во право. Секогаш мора да бидат бели.
- Кога ќе се удрам со друг пешак зашто погледот ми бил закован надолу, надевајќи се дека ќе најдам пари.
- Кога ќе фатам такси со пари кои не ми се доволни, па се симнувам многу понапред од таму каде што треба.
- Кога ќе искинам хулахопки, вчерашно купени.
- Кога ќе ми вибрира очен нерв и ќе ме теши дека погоре наведеното нема да се повтори зашто е вистинска среќа да излезам една вечер и да не скинам хулахопки, да бидам целосно деплирана и да не се покапам на новиот бел фустан, со доволно пари во себе и такси до пред куќа.