Средношколски глупости

Дали би сакал повторно да се вратиш во средно?


  • Вкупно гласале
    27

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Уууу сакам да се вратам во средно, ама не сега во ова време, туку во времето во кое учев со истите професори и истите соученици.
Бевме „најлудниот“ клас од цела генерација. Секој совет бевме на тапет, читани бевме по милион пати. Бевме еден за сите - сите за еден.
А глупости... па еве можам да издвојам една глупост многу интересна :)
По латински во трета година, првото полугодие не се појавив ниту еднаш оти не се учеше ништо, само си седеа децата, јас времето си го искористував по паметно :)
И второ полугодие кога почна беше многу ладно немаше кај да одам на часот, и реков ај ќе влезам на час... Влегувам јас, влегува професорката ме гледа во лице и ми вика „Ај ти надвор, не си од овој клас!“ :)
И така не ме примаше до крај на учебната година мислејќи дека не сум од тој клас, не можеа да и’ докажат дека ме има во дневник.
И кога заврши учебната година во сведителство имав 5тка ради другите оцени... А слободно можеше да ме пушти на класен испит :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini and Foxboro

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Требаше да имаме повторување по биологија, и со другарката што седевме заедно се договоривме се отиде да му каже на класниот дека “не ми е добро“ ...
и си викаме пошто мене не ми е добро нејзе ќе и рече да ме испрати, и така ќе се спасиме..
Арно ама класниот викнал Брза помош..и дојдоа доктор и сестра..и ми ставија инекција...:x
и така :nah.......џабе им викав дека не ми е ништо, не ми веруваа...

е после се газевме од смеа...:rofl
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Имаш научено? - Не баш се, професорке.... добро
Сашко ,ти? -Н`е*аш се професорке!... оваа не свавти и ми вика - ДОБРО, ДРУГИОТ ЧАС!

Најубаво ми беше кога го скокотнав другар ми на среде тегнење....
Досаден час, овај подзадрема па реши да си ги истегне рацете за да се подрасони... и тогаш стапив јас - КЦЦЦ...
И кога рипна, дека седевме на прва, ја испреплаши професорката!
 

MimeQueen

Полноправен Член
13 јануари 2014
86
41
18
25
Средно сум.Правиме мноогу глупости.Напоменувам нема да спомнам имиња на професори,соученици.

На професорот по Физика во книгата му напишавме дека компасот покажува петнаесет страни:rofl
Палтата на професорките по Хемија и Македонски беа исти.Па му ги заменивме.
Професорката по музичко е мн. ниска. Имаме музичко таа свири на клавирот и влегува ученик кој малце закасни и вели „-Клавиров сам свири?

Има уште мнооогу да не ги набројувам