1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Справување со стрес

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Legioner, 31 јануари 2014.

 1. Butterfly^^

  Butterfly^^ Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 јануари 2013
  Мислења:
  223
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  Јас утехата не ја барам во цигарите туку во трчењето. Во периодите кога сум под стрес сакам да се истрчам максимално и после коа ќе си дојдам дома се туширам и обавезно гледам некој добар филм.
   
  На AnGelgirl24 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,072
  Допаѓања:
  925
  Пол:
  Женски
  Се трудам да се утешам дека се ќе биде добро, си пијам кафе и плачам. Кога ќе се исплачам ми е барем малку подобро. Разговор со некој што е во состојба како вашата помага
   
  На malo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Правење нешто-вежбање,слушање музика.И ми помага кога разговарам со некој за некаков проблем.Не ми се јасни некои што не кажуваат што ги мачи.Се кријат во себе и не прават со тоа на нив да им биде полесно.
  Надвор од темата:Денов ми е некако тежок.Добро е што имам да се спремам за испити.☕:)
   
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  725
  Пол:
  Машки
  Па слушање музика не би помогнало да се справиш баш со стресот туку така, сепак мислам дека треба по широко да се гледа на тоа,а како јас личн мислам дека ете вежбањето е баш добро само кога би било константно не денес вежбаш па после една недела пак не така,исто секојдневни прошетки во друштво може да те одврати од стресот тс да го стимулира,пак ќе кажам зависи од видот на стрес и каква терапија ќе му дадеш :cool:
   
 5. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,072
  Допаѓања:
  925
  Пол:
  Женски
  Како минатата вечер што се справив нема подобро мислам, а многу и ќе се сложат.
  За против стрес треба компатибилен партнер што знае да опушта.
  Добра масажа и многу прегратки се дел од терапијата. :zelen(star)
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,172
  Допаѓања:
  1,120
  Пол:
  Женски
  Стрес . . Константно сум под стрес.. 10 дена можда и повеќе... Музика и само музика и само музика.. Мислам дека тоа највеќе ме смирува ама и ме растажува пак... Тоа што немам храброст ќе ме однесе под бели чаршафи!:frantic:frantic°°°
  Неќам... :besen:banghead
   
 7. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  410
  Пол:
  Машки
  Сети се дека постојат луге што те сакат,имаш роднини пријатели,брат,сестра(претпоставувам),не вреди за никој да се покоруваш и да се самоуништуваш!
  Остај ги белите чаршафи за добар и сладок сон!:)
   
  На Prashina и ●Untouchable° им се допаѓа ова.
 8. incule

  incule Истакнат Член

  Најактивен член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  569
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Слушам музика,спијам,одам на кафе,се шетам
   
  На bliznaci му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,172
  Допаѓања:
  1,120
  Пол:
  Женски
  Шубо°блазесити°°°
   
 10. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  410
  Пол:
  Машки
  Зависно од стресот,но поголем дел од стресови,предизвикани од лоши родители кавги,развод,болест,сиромаштија,загуба на близок,итн,се лечи повеќе со седативи за смирување на нервниот систем.
  Но стресот предизвикан од љубов...само љубовта може да го излечи!
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: