1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!
 2. Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 300 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Спорот кој Грција го има со нашето уставно име!

Дискусија во форумот 'Политика и политички настани' започната од Kisserboy, 2 февруари 2018.

?

Дали би прифатиле промена на уставното име на Република Македонија за влез во ЕУ и НАТО?

 1. Да, би прифатил промена на уставното име

 2. Не, треба да го сочуваме уставното име

Резултатите се видливи откако ќе гласате.
 1. __Fenix__

  __Fenix__ Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,707
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Машки
  Јас сепак мислам дека Ракометна Република Македонија би било нај идеално ..
  Па дали има здрави лугје во политиката,ај да разберам интереси,пари да се направат,ама да се оспорувас сам себе и да даваш се што некој ќе посака е тогаш треба да се замислиме дали е умешан,а е,некој од надвор..
  Како мозе закон за јазици да се гласа,како може воопшто да се збори на таа тема јас не можам да ги разберам,абе тоа треба одма шпицот и аут..
  Сега е Заев и он е многу дообро свесен што ќе се случи доколку почне нешто такво,а не па да помине,он е свесен и сега НАЈНОВО во исто време кога ќе се гласа законот во собрание одма на плоштадот ќе се урива фонтаната со Александар Македонски за да биде како мачкање очи и да се изгуби фокусот од собранието,ама нормално,не сме ние од Табановце или Зрењанин па Бугарски фори да им поминуваат,ќе видиме на дело што и како,еве од тука повикувам на единство и сето тоа да се спречи..
   

Сподели: