Според што го избирате партнерот/партнерката?

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Според карактерот, надворешната убавина..? Колку значајна улога играат? Дали го бирате партнер\ка според професија? Дали ви е важно вашиот партнер\ка да има високо образование? Каква улога игра образованието?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
па досега сум одбирал по тоа дали и колку си одговараме, сепак то е најбитно ама и високото образование нема да ми пречи воопшто па дури и идната женска или сопруга да има поголемо образование од мене не би ми пречело..
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
на прв поглед изгледот, за мене тој треба да е келав, развиен или пак дебел... да има добар поглед и зелени очи по можност.. заштитнички да се постави кон мене, да има разбирање.. образованието и не е толку битно, ако ги прифаќа моите гледишта... да верува во мене...
 

Elence

Полноправен Член
13 февруари 2012
96
86
18
33
New York, New York
twitter.com
Па претпоставувам наjбитно е да ни иде муабетот, образованието каj партнерот ми е важно бидекjи на мене ми е голем дел од животот. Да ме трпи исто така е битно и jас да имам желба да го трпам него :). Листата е долга, али претпоставувам дека кога е правиот човек, се ке си доjде на место, или можеби не :).
 

Proton

Староседелец
12 февруари 2012
148
279
1,063
Скопје
Иницијално според надворешен изглед, но потоа, внатрешната убавина и добрина е пресудна.
 

невестето

Полноправен Член
14 февруари 2012
39
59
18
домче
па сигурно дека најпрво според изглед, но карактерот е најважен! што ќе ми е манекен кога два муабета не знае да направи. Не барам совршенство (затоа што не постои) ама добра златна средина врши работа
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Карактер пред се ! Инаку морам да признаам и изгледот ми е битен понекогаш.
Да биде духовит, да има смилса за хумор, да биде добар и толерантен.