Со која позната личност би сакале да се запознаете?

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Барак Обама - дефинитивно ми е идол човекот
121012_barack_obama_speaks_ap_328.jpg
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Со Matthew Gray Gubler или Спенсер од Криминални умови!
images

Може поради ликот кој го глуми, ама сакам да го запознаам и сакам да го слушам и да го слушам.... :sreken
Башка и читав, човекот е мултиталент, слика, фотографира, пишува, глуми, некое време бил и модел...
Не ми е залудна желбава : ))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Па не е баш познат,ама единствен од сите "познати"кои сакам/би сакала да запознаам.
Се надевам ќе перформира некаде во моја близина да можам да скокнам да го доживеам во живо,
се работи за
Daniel Waples.
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Игор Џамбазов ми е хит, него сакам да го запознаам онака колку да разведрам мисли, да слушнам тој што ќе каже, онака во тет а тет средба, за тоа сето што се случува, што ми се случува, што му се случува и што му се случило. Мислам, типот ми е некако безвременски и има поминато доста во животот. Многу може да се научи од него...;)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Игор Џамбазов ми е хит, него сакам да го запознаам онака колку да разведрам мисли, да слушнам тој што ќе каже, онака во тет а тет средба, за тоа сето што се случува, што ми се случува, што му се случува и што му се случило. Мислам, типот ми е некако безвременски и има поминато доста во животот. Многу може да се научи од него...;)
Земјак верувам дека си по цитатите од него на фејсбук а?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МалиСашко

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Јас скоро и да не користам фејсбук:D но се е добредојдено....имам начекано доста интересни цитати... Ти?
Не го идолизирам, ама особено ми е интересен кога го слушам по емисии...
Има човеков проживеано повеќе, има во него интересни мисли... плус ми има некоја харизма...