Со кое превозно средство преферирате да патувате на одмор?

Највеќе преферирам да патувам со:

  • Авион

    Гласови: 6 18.8%
  • Автомобил

    Гласови: 19 59.4%
  • Брод

    Гласови: 2 6.3%
  • Мотор

    Гласови: 0 0.0%
  • Воз

    Гласови: 1 3.1%
  • Автобус

    Гласови: 4 12.5%

  • Вкупно гласале
    32

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Зашто Бетмобилот мој нигде не е наведен како опција? :gjavol
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue and Sugar

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Со оглед на тоа што немаме ауто, идам со автобус или воз. Тоа се најефтините варијанти. :)
voz.jpg
DSC00919.jpg
 

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Зависи каде одам. Ако одам во Охрид или Грција сигурно нема да патувам со авион. :)
Гласав за автобус.
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Со кое превозно средство патувате најчесто на одмор?

Со кое се чуствувате најпријатно додека патувате?

Јас највеќе преферирам да патувам со авион или брод. Со брод не дека ќе видам нешто, но сакам да сум на море. И плус ако е некој топ брод со дискотеки, базени, итн.....комбинација убиство. :rofl
Со воз ич не се ни возам, може глетката е супер, природа ово-оно, но јас во воз не се качувам веќе. Бавни се, а и загушливи, со прашина...

До сега откако имам возачка преферирам одење на одмор со мој автомобил.Од причина што кога сакам јас ќе тргнам да патувам.Кога сакам ќе застанам за да одморам или да се напијам кафе.Кога ќе стигнам до саканата дестинација можам да си возам со моја кола без да чекам минибуси/такси или било што.
Единствена лоша работа е што многу е ризично заради грабежи и слични такви работи.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
До сега откако имам возачка преферирам одење на одмор со мој автомобил.Од причина што кога сакам јас ќе тргнам да патувам.Кога сакам ќе застанам за да одморам или да се напијам кафе.Кога ќе стигнам до саканата дестинација можам да си возам со моја кола без да чекам минибуси/такси или било што.
Единствена лоша работа е што многу е ризично заради грабежи и слични такви работи.

А замисли за нафта колку ќе дадеш ако одиш на пример во Сончев Брег да речеме. А со автобус ти е 50 евра повратен билет. Е сега во автобус си здрвен, а со кола што сакаш кај сакаш си одиш и правиш. Но поголем трошок е.
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
А замисли за нафта колку ќе дадеш ако одиш на пример во Сончев Брег да речеме. А со автобус ти е 50 евра повратен билет. Е сега во автобус си здрвен, а со кола што сакаш кај сакаш си одиш и правиш. Но поголем трошок е.

Кога одам на одмор, јас сакам да одморам и да се опуштам.Тоа подразбира дека не штедам на задоволства.И тие 2 недели што ми се слободни сакам да си поминам најубаво без да мислам колку ќе ме чини нешто.Фактички за тоа и работиме.За годишен одмор :)