Со кого си - таков си?

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Не се сложувам со ова. Зошто?
Во едно друштво според мене многу ретко се наоѓаат луѓе кои имаат различни интереси,карактери и навики. Секој си ги бира своите другари и друштвото според некои свои критериуми така да ова потпаѓање под влијание на друг не држи вода. Ако на некому не му парира одредена ''екипа'' не сакајќи ќе се оддалечиш и ќе си се групираш во некоја втора каде имаш заеднички точки. Како на овој начин ќе потпаднеш под туѓо влијание? Значи се е до цврстиот карактер и став.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja and Samurai

Butterfly^^

Истакнат Член
7 јануари 2013
239
271
373
Не се сложувам со ова. Зошто?
Во едно друштво според мене многу ретко се наоѓаат луѓе кои имаат различни интереси,карактери и навики. Секој си ги бира своите другари и друштвото според некои свои критериуми така да ова потпаѓање под влијание на друг не држи вода. Ако на некому не му парира одредена ''екипа'' не сакајќи ќе се оддалечиш и ќе си се групираш во некоја втора каде имаш заеднички точки. Како на овој начин ќе потпаднеш под туѓо влијание? Значи се е до цврстиот карактер и став.
Тоа е точно...
Кога си млад и незрел не е лесно да ги разграничиш тие работи. Во период на „бубачки во глава„ сите ти се супер и ретко кој има свој сопствен став кој го брани и кој е доследен до него. Понатака кога почнуваш да го гледаш и сфакаш текот на работите следи токму тоа ти што го кажа...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Но за дечково сум озбилен
плачат за негов број
најдобрипе п****
факат ги е*** @Kisserboy (ако се сеќаваш на песната (y))
Едно многу интересно типче, кое не се плаши од емоции. Оригиналец, де....
Убав впечаток не велам не :) :) Супер мислење имам и јас за тебе брат. ;)

Дали тоа значи дека ако се дружам со тебе ќе станам секси и неодолив и женските ќе плачат за мој број? :cool:
 

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
Ова „Со кого си таков си“ сите различно го сфаќаме. Така да, зависи од тоа како гледаш на работите. Јас би рекла да со кого си таков си. Не дека ако другарка ми слуша рап и јас ќе слушам, туку дека не можам да бидам најдобра другарка со некоја која на пример редовно е дрогирана да речиме, а јас не. Како би опстојувала јас што немам пробано во такво друштво на пример? Или ќе треба и јас да запливам во тие води или едностанво да се дистанцирам. Ова го земам само како пример. Ете затоа сум за она „Со кого си таков си“, затоа што е логично да ги бираш пријателите или партнерот по сличен карактер, слични гледишта на животот, слични сфаќања и интереси итн. А ова за озборувањето на комшиите ми е сосема друга тема.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja