Софтверски проблеми

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Пак јас:D
Што е ова што ми се појавува и ми ја трга темата/позадината од десктоп?
Отвори ја прикачената датотека 7843
Инсталиран ти е windows-от ама не ти е активиран, односно trial верзија 30 дена ти изминале и се појавува. Треба да спуштиш активатор за windows од овие пиратскиве сајтови и за 2 мин ќе го средиш проблемот.
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Инсталиран ти е windows-от ама не ти е активиран, односно trial верзија 30 дена ти изминале и се појавува. Треба да спуштиш активатор за windows од овие пиратскиве сајтови и за 2 мин ќе го средиш проблемот.
може упатство во пп? :rolleyes:
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Пак јас:D
Што е ова што ми се појавува и ми ја трга темата/позадината од десктоп?
Отвори ја прикачената датотека 7843

Епа неоригинален ти е софтверот. Се прави тоа, и кај мене беше исто, само код му пишуваш и нема да ти прави така. Прогуглај малку во тоа пребарувачот и ќе најдеш код.
 

Maks

Староседелец
Хелп !!! :unsure

Untitled.jpg

Реакцијата е следнава: Кога го вклучам пц му требаат 3-4 мин. да се вклучи Windows односно додека се појават иконите за тоа време сијаличката за хдд свети нон стоп без да трепне. Одкако се стабилизира функционира само на одредени моменти закоче и има звуци од хдд некаде околу 1 мин. додека трае кочењето исто сијаличката свети нон стоп без прекини.
Мислам дека треба да се подновам со нов хдд, сепак сакам да слушнам и ваше мислење дали има некое друго чаре.
Совети чекам во што побрзо време додека не е цркнал скроз :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kiril

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Хелп !!! :unsure

Отвори ја прикачената датотека 8455

Реакцијата е следнава: Кога го вклучам пц му требаат 3-4 мин. да се вклучи Windows односно додека се појават иконите за тоа време сијаличката за хдд свети нон стоп без да трепне. Одкако се стабилизира функционира само на одредени моменти закоче и има звуци од хдд некаде околу 1 мин. додека трае кочењето исто сијаличката свети нон стоп без прекини.
Мислам дека треба да се подновам со нов хдд, сепак сакам да слушнам и ваше мислење дали има некое друго чаре.
Совети чекам во што побрзо време додека не е цркнал скроз :D

Направи Backup и форматирај го хард дискот. Ако прави пак така купувај нов. Му дошло времето.
 

Blackswan

Нов член
19 јуни 2012
2
1
3
27
Не знам дали тука да го поставам прашањето, но ве молам дајте м и линк од страна каде шо можи да се далнодира Nero, сто пати пробав ама сегде или е trial или нешто инсталацијата нема да чини,
Ви благодарам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kiril

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
35
Струмица
Не знам дали тука да го поставам прашањето, но ве молам дајте м и линк од страна каде шо можи да се далнодира Nero, сто пати пробав ама сегде или е trial или нешто инсталацијата нема да чини,
Ви благодарам :)

www.zamunda.net само ке мораш да се регистрираш, тој ти е бугарски сајт за симнување на се и сешто. Од пиле млеко имаш тука.
 

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
35
Струмица
Хелп !!! :unsure

Отвори ја прикачената датотека 8455

Реакцијата е следнава: Кога го вклучам пц му требаат 3-4 мин. да се вклучи Windows односно додека се појават иконите за тоа време сијаличката за хдд свети нон стоп без да трепне. Одкако се стабилизира функционира само на одредени моменти закоче и има звуци од хдд некаде околу 1 мин. додека трае кочењето исто сијаличката свети нон стоп без прекини.
Мислам дека треба да се подновам со нов хдд, сепак сакам да слушнам и ваше мислење дали има некое друго чаре.
Совети чекам во што побрзо време додека не е цркнал скроз :D

И кај мене го појави истиов проблем, направи бекап и зачувај го на некој друг ХДД или УСБ и форматирај го хард дискот целосно. Кај мене беше втор хард диск тој и бекапот го ставив на првиот, го форматирав и сега ми е ок.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks

Maks

Староседелец
И кај мене го појави истиов проблем, направи бекап и зачувај го на некој друг ХДД или УСБ и форматирај го хард дискот целосно. Кај мене беше втор хард диск тој и бекапот го ставив на првиот, го форматирав и сега ми е ок.
Kaснo e вeke нe сaka дa уkлучи идaм нa вaриjaнтa нoв. :)