1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Софтверски проблеми

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

1. existence

existence Boolean Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,234
    Допаѓања:
    9,014
    Или се лоши цд-ата или софртверот. Одбегавај да режиш на максимум брзина за да не ти се дешаваат вакви ствари.

2. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,365
    Допаѓања:
    4,942
    никад не режам на максимум брзина, и двете ги режав на 4x. Мастерпен или така нешто беа цд-ата мислам. Порано само Принко си користев и гајле си немав, сега да пуштам ДВД од 2007,8 што сум режел ќе ми го пушти. Новиве само за у џубре се изгледа.

3. existence

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,234
    Допаѓања:
    9,014
    Може да е и до режачот проблемот, треба да се испитува убаво : ) Изрежи исти цд-а на друг режач со истиот софтвер, сѐ исто. Ако пак не чинат тогаш цд-ата се за никаде, ако ги бива тогаш е до режачот.

4. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,365
    Допаѓања:
    4,942
    И уште едно питање, дали може да наснимам видео двд со софтверот што е во самиот Виндоус7? Знам дека може обично двд со .avi фајлови кои ми ги пушта на ДВД, ама не знам за .VOB/.BUP фајлови.

5. existence

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,234
    Допаѓања:
    9,014
    Искрено не сум пробувал такво нешто, ретко ми притребало да режам филмови. Не знам дали може со тоа, ама кога имаш nero користи го тоа.

6. Saladin

Saladin Unbaised Член на администрација

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,906
    Допаѓања:
    9,584
    @$F@$|-|T@ Комлицирано ли е инсталација на win 10? Иам некој убунту внатре ама сакам да му убацам 10ка. Глеав некои туторијали како овој
    но изглеа типот има лиценца за истиот. Со пират треба да симнам на усб и слично да терам или е сосема друга процедура?

7. $F@$|-|T@

$F@$|-|T@ Староседелец

Зачленет на:
    12 мај 2012
    Мислења:
    3,653
    Допаѓања:
    3,856
    Симни си десетче, направи си бутабилно УСБ (со руфус), кракни си го со Reloader и немај мака. Еве го година ипол ми тера така.
    Ако нешто не моеш да средиш, бујрум ја ќе ти напраам. Или барај ме на фејс.
    Симни си лимполс од туј.

Сподели: