1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Совети за подобар сон

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од MimeQueen, 13 јануари 2014.

 1. Baknuvalka

  Baknuvalka Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,160
  Допаѓања:
  2,751
  Туширање, топло млеко со мед, лесна книга со убава приказна, гушка и термофор успиваат најбрзо.
   
  На exdoxia му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Мрчатор

  Мрчатор Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,129
  Допаѓања:
  9,087
  Пол:
  Машки
  Рмбај ко будала за мала дневница и ко ќе си појдиш дома ни за секс ти текнува, туку се бапнуваш в кревет и толку. Ни сонуваш ни ништо.
   
  На exdoxia му/ѝ се допаѓа ова.
 3. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Машки
  Еј... мора да пробате.... Кога ми се дупна гумата во Битола.... па се проврти штрафот на тркалото, па неќеше да излези, па баравме вулканизери, па барав луѓе од битола да донесат секач и чекан, па чукавме киневме штрафови, па лепевме гума, па си идевме со 3 штрафа на тркалото со 70 на сат... Се на се скоро 6 сати мачна и нервозна работа.
  Кога се вратив дома во 20:00 паднав во длабок зимски сон и не можев да станам до другиот ден до 12:00....:rofl
   
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,632
  Допаѓања:
  13,873
  Aj важи : ) Сфак вечер сс тату у гаражу ке дупимо гуме и ке ги одвртуемо штрафови, па ке шетамо по вулканизери, па ке лепимо гуме, па ке завртуемо штрафови....
  И после ке спиемо како бебиња после цице или како вулканизери после ерупцију ? : )))
   
  На Kitty и МалиСашко им се допаѓа ова.
 5. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,665
  Допаѓања:
  6,917
  Пол:
  Женски

  :franticзначи откриена тајната на добриот сон....ојте Битола и вртите штрафој појче....:patos:rofl:patos
   
  На exdoxia, Змејче, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. JaMi

  JaMi Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,295
  Допаѓања:
  14,328
  Пол:
  Женски
  Во испитна сесија не помагаат совети за подобар сон :biggrin...
   
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,387
  Допаѓања:
  3,767
  Пол:
  Машки
  тв да е пуштен др ништо не ми треба :D
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ita

  Ita Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  1,991
  Допаѓања:
  2,021
  Пол:
  Женски
  број до 99 и назад :)
   
 9. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Пешачење два/три саати пред спиење.Или слезете во двор кога е посвежо.
   

Сподели: