Совети за нега на нокти

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Да не знае некоја од членките на форумов како можам да го забрзам растот на ноктите(природните:D) ?
Па со лакови за побрз раст, ја би ти препорачала да си го земеш на Флормар Calcium Booster. Ќе ти се зацврстат ноктите и поздрави ќе ти бидат ова ќе ти помогне за растот,но не многу, но браем здрави ќе бидат. Не сум користела јас лакови за побрз раст, си ги чекам, а да ти кажам ретко ги сечам до крај најчесто ги турпирам.
Кога веќе ги псомнав турпиите, ноктите не ги турпирај со метални турпии така повеќе се делат и листаат ноктите.

Доколку нешто друго за нокти те интересира за нокти слободно прашај, фрик сум за нокти. :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
мора пивски да биде квасецот?штом така во врска со болдираното некој друг начин да не знаеш??


Го знам само тој ако најдам друг ке те известам.

уствари грешка сум ако го примениш во храна ке имаш апетит а ако го применип во шампон ке немаш :igra
испробано.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Да не знае некоја од членките на форумов како можам да го забрзам растот на ноктите(природните:D) ?
Можеш да пробаш со рицинусово масло, тоа се користи најчесто за побрзо растење на косата, ама сум читала исто дека помага и за трепките и ноктите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Да не знае некоја од членките на форумов како можам да го забрзам растот на ноктите(природните:D) ?
Ќе си купиш калциум гел од аптека и ќе ги мачкаш со нив некое време. Резултати ќе видиш после првото шишенце.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
За да се острани стариот лак на ноктите земаш распа 40ка, ги врвиш еднаш, после земаш 60ка распа пак ги врвиш, за да дојдат после мазни земаш 80 или 100 ка распа и така фино ги врвиш, потоа земаш лак од онај од 180 денари што го произведуваше Алкалоид-ВИСОКО СИЈАЕН, ги врвиш 2 пати со тој лак, па потоа ви препорачувам да земете ЕР ЛАК-грчки е тој лак многу јак сијај има, и така вашите нокти ке ви бидат тотално заштитени, доколку некоја девојка има долги нокти ич да не се плаши од кога ке го направи ова, нема шанса цвојаднина да му фатат !! :):igra
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
За да се острани стариот лак на ноктите земаш распа 40ка, ги врвиш еднаш, после земаш 60ка распа пак ги врвиш, за да дојдат после мазни земаш 80 или 100 ка распа и така фино ги врвиш, потоа земаш лак од онај од 180 денари што го произведуваше Алкалоид-ВИСОКО СИЈАЕН, ги врвиш 2 пати со тој лак, па потоа ви препорачувам да земете ЕР ЛАК-грчки е тој лак многу јак сијај има, и така вашите нокти ке ви бидат тотално заштитени, доколку некоја девојка има долги нокти ич да не се плаши од кога ке го направи ова, нема шанса цвојаднина да му фатат !! :):igra
:eek