1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Собиранки.... (договарање - тука)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Saladin, 26 февруари 2012.

 1. Patika

  Patika Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2018
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  15
  Во Золошка градина во ресторанот да седнеме на кафе, ќе биде смешно и весело ! :kafe
   
  На incule му/ѝ се допаѓа ова.
 2. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,112
  Допаѓања:
  2,170
  Би ви одговарало од 21 ви натаму т.е таа недела?
  Место нека биде центар на кеј, доколку имате друг предлог кажете.
   
  #2752 КоњчетоЅвончо, 14 мај 2018
  Последна промена од модератор: 18 мај 2018
  На Хептаграм XI, -alf- и incule им се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,987
  Допаѓања:
  9,613
  Оној кој сака, ќе најде начин да направи собиранка тука (без оглед на темава). Оној кој нејќе, ќе најде/смисли изговор за да не дојде.
   
 4. Patika

  Patika Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2018
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  15
  Па кажав, зарем не ме читате? :frantic
   

Сподели: