Собиранки.... (договарање - тука)

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Има ли слободни и заинтересирани за собиранка? Може и после први мај во случај нели ако имате обрски до празникот, а може и пред тоа, ама навистина да се собереме, можеме ете и во парк да седнеме додека е убаво времето. :)
Ја сум за,ја ќе дојдам обавезно
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: -alf-

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
ама не сега така "ако еден иде јас не идам", еднаш да се собереме повеќе души ете има и доста нови членови, не е нешто ново или прв пат да се случува па да не можеме да организираме една добра собиранка. Само треба желба и волја.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Нека биде еве после 1 ви мај или доколку сте слободни и периодов нема проблем, но мислам дека е најдобро после празникот.
Место јас би го предложила парк, а за време да видиме прво колку би иделе па некако да се одлучи.
И многу би сакала да дојде и @pozdrav eden topol , да не почасти со нејзиното присуство од тоа што имам приметено сака да дискутира па зошто да не биде тоа и реално. :)

Знам дека не ме земате за сериозно ама ја пак да си кажам, доколку имате некој предлог дајте не се плашете и да не заборавам
@Makedonec овој пат потруди се да не дружиш. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and Mnogo Bitno

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Нека биде еве после 1 ви мај или доколку сте слободни и периодов нема проблем, но мислам дека е најдобро после празникот.
Место јас би го предложила парк, а за време да видиме прво колку би иделе па некако да се одлучи.
И многу би сакала да дојде и @pozdrav eden topol , да не почасти со нејзиното присуство од тоа што имам приметено сака да дискутира па зошто да не биде тоа и реално. :)

Знам дека не ме земате за сериозно ама ја пак да си кажам, доколку имате некој предлог дајте не се плашете и да не заборавам
@Makedonec овој пат потруди се да не дружиш. :)
Благодарам за поканата, но немам намера да го откријам моето прекрасно лице покриено со велот на анонимноста:*