Собиранка

Дали ќе дојдете на собиранка?


  • Вкупно гласале
    28

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Има некаде 3 години откако е основан форумов. Но досега немало голема собиранка, имало мали собиранки.
Од таа причина има нова тема, а не во постоечката.
Предлогот е да се организираме во некое скопско кафанче и да се дозапознаеме меѓу себе.
Бидејќи групата на фејсбук е избришана, јас ќе информирам дел од старите членови. Истото и вие можете да го направите.
Значи предлог, следниот викенд во Скопје.
Ping @Saladin како еден од најстарите форумџии, не само тука и на други форуми. Така да, давајте предлози за каде, и кога.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Пошто сме неколцина вака активни, може да зееме некој дел од кафиќ, предлог ми се Пјаца, Ајриш, Ања, Торос. Убаво би било некој кој знае некого по локаливе да безецува кафуле и лека полека да се изорганизираме. За тоа треба да се пишеме тука кому воопшто му одговара собиранки у принцип.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Јас одам само кажете кога ќе биде за да видам дали ми одговара. за место ги предложувам дион и мезе бар.

@Notice ?
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Јaс би дoшлa aкo се дoгoвoрите зa некoе кaфaнче, винце, мезе oвa oнa. Дa утепaме некoи три четири сaaти :zelen Зa еднo кaфе не ми се исплaќa пaтoт.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and Y1K991

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Јaс би дoшлa aкo се дoгoвoрите зa некoе кaфaнче, винце, мезе oвa oнa. Дa утепaме некoи три четири сaaти :zelen Зa еднo кaфе не ми се исплaќa пaтoт.
Секако собиранката вклучува повеќе од едно кафе, нешто како што прават по другиве форуми.
Не сум некој човек што ги знае луѓево по локали, така да може некој кој знае некого кој работи во такво место да резервира. Не сме некоја огромна бројка, но еден дел би било одлично да биде сигурен.
Тука да се пишеме кои сме сигурни 100% за остварување на собирот. После тоа да одредиме време (според нзс) и место. И на крај да ја оддржиме собиранката.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
И јас сум за и би дошол само што за жал не сум во можност од икс причини:(