Снаи и свекрви

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Нема свекрвата ќерка и ме сака како нејзина. Супер си се сожуваме.
За готвење не се караме пошто повеќе нарачува јадење отколку што прави -,^
(не сме во брак инаку, само онака идими-дојдими имаме)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bubili

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
свекрва ух,не сте свесни колку болни ги има.ако почнам нема крај вака само ке кажам има многуууууу болниииии свекрви,да ги млатиш у станица
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Сега за сега е супер, па ќе видиме како ќе биде после месец, два кога ќе почнеме да живееме заедно... жената си е современа, така да мислам дека нема да имам и некој голем проблем со неа... па се надевам дека и така ќе продолжи се и понатака :sram
 

vitocorleone

Староседелец
27 јуни 2012
75
39
1,018
34
Голема табу тема, на оваа тема секогаш виновен помеѓу снаата и свекрвата е сопреугот/синот :) тешко мене
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Како што има лоши свекрви има и лоши снаи.Пред мажот едно пред свекрвата друго .
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
Ако се прашувам јас не би ја пуштила да прави што сака пошто она така ќе се невикне и после тешко ќе биде по твое. Јас живеам во иста куќа ама на друг спрат и пак се осеќа тој момент на кој е подобар од кој. Имам многу приказни од многу девојки што живеат со свекрви и искрено некогаш многу ме плашат тие моменти на љубомора дека некоја и го зема синот или дека некоја нова е подобра од нејзе и сл ама тоа е што можеш да правиш освен да си бидеш ептен отворена со вереникот и да разговарате за сите тие ситници. Ако е он на твоја страна тогаш немаш за што да се секираш ама ако е mamas boy... Good luck! (worried)
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Куче и маче можеш да ги чуваш на исто место само ако се заедно од мали.Во сите други случаи ќе има тепачка.И тоа жестока.
Или амерички стил кажано bitch fight.
Интересно е за гледање ама страв ми е да не го наебам јас.
Затоа ќе ги спасам и двете несреќнички и ќе си живеам само со женичката(ако некоја мајка има ќерка за фрлање)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lepaa

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Мала сум уште за мажење.Али кога ќе дојде време,не би да живеам со свекрва.Сакам јас да си започнам нов живот и да си имам мое семејство без некој/а да ми се меша.Две жени у иста ќука НЕ :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Штета што на темава нема некоја свекрва за да се развие јака дискусија во „снаа/свекрва - стил“. :giggle
Шала на страна, јас сум за да има почит. Како што јас си ја сакам мајка ми, така и идниот сопруг ќе си ја сака мајка му. Таа го родила, одгледала и го направила тоа што е и како може да не ја почитувам?
Познавам многу девојки на моја возраст кои уште пред да се омажат имаат негативен став во врска со свекрвите и тоа не ми се допаѓа воопшто. Јас знам дека и свекрвите не се цвеќенца, ама почитта е многу важна работа, особено ако мора да живееш со свекрва.
Сепак, најдобро е ако дозволуваат условите да се живее посебно. Колку поретко се гледаат, толку повеќе ќе се сакаат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon