1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Снаи и свекрви

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од delvi, 27 февруари 2012.

1. delvi

delvi Нов член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    2
    Каков е вашиот однос со сверквите и како се прилагодивте на нив кога се земавте со вашиот сакан. Јас сум тазе верена и за сега ке живеме во заедница со неа (немам свекор). Моментално гледа да ми угодува на се и многу не ми дава да работам или како мало дете е по мене(земи јади, не седи со мокра коса бла бла бла) што е и малку нападно. ЈАс веке 8г живеам сама (на факултет па сега работам во друг град )и си имам свој навикии фала богу знам да се грижам за мене.:) А и ја осекам дека син и е единен малку е љубоморна.Кога тој ке ме пофали дека готвам ного убаво, она се труди следнио пат поубаво да зготви од мене, а и ретко ми дава да готвам (секогаш ми го зима редот за во кујна) и смешна ми е малку..Ама ако за сега ке ја пуштам нека се докажува па здравје со веренико планираме по една година да си го ссредиме спратот и да си бидам сам свој газда:giggle кога сакам што сакам да си готвам да си правам :kafe

На ~ Скарлетка ~ и Hexasto им се допаѓа ова.
  2. Hexasto

Hexasto Истакнат Член

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    1,082
    Допаѓања:
    1,631
    Се борите со свекрвата а :rofl...психолошка војна :rofl

3. delvi

delvi Нов член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    2
    па така некако му доаѓа ,се надмудруваем една со друга, смешки ...затоа сакам други искуства за тоа како младите невести од овој форум се превикнале на новата средина а посебно на релација со свекрвата како била комуникацијата

4. Hexasto

Hexasto Истакнат Член

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    1,082
    Допаѓања:
    1,631
    нема многу невести на форумов така да тешко некој да ти помогне...:)...али ја да сум би ја оставил да готви и би се бркал работа :rofl

На delvi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,192
    Допаѓања:
    3,931
    А не знам што се замараш, кога сака да работи нека работи она.. Уште подобро за тебе! Уживај.

На Bibi@, bubili и Hexasto им се допаѓа ова.
  6. iva89

iva89 Полноправен Член

Зачленет на:
    27 февруари 2012
    Мислења:
    76
    Допаѓања:
    75
    Подобро за тебе ако сака да готви, остави ја..пошто синот и е еднинец таа е навикната да биде се по нејзино и "газда" во кујна па може на почетокот да си имаш недоразбирања, ама понатаму се ке си дојде на свое место како и да е мора да се навикне на тебе :):)

На JaMi, Bibi@ и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
  7. Alex M.

Alex M. Староседелец

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    328
    Допаѓања:
    523
    ахаххахахха абре не се замарајј со глупи работи Нели ти годи тебе што по дома ти е суредено и имаш повеќе време за тебе?! Enjoy! :D

8. Реми

Реми Староседелец

Зачленет на:
    18 февруари 2012
    Мислења:
    542
    Допаѓања:
    957
    Нејќам бре да ме третира идна свекрва како дете или ја неа како мајка, пошо иам таков однос со една личност - мајка ми!
    Ако идниот ми сопруг не е со муда да среди живот - читај одвоено, ја ќе го зеам за домазет.
    Тутњеви по дома, лицемерие на кило и карање за манџи НЕ!
    Коа ќе ми дојде во куќа, сакам да биде со најава. Правило што важи подеднакво за сите.

На TIGERWOMAN31SK, TheKitten, Aaliyah и уште 3 други им се допаѓа ова.
  9. Maks

Maks Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,363
    Допаѓања:
    1,863
    :D

luto kako svekrva.jpg

На parvati, љубам, ~ Скарлетка ~ и уште 5 други им се допаѓа ова.
  10. bubili

bubili Активен Член

Зачленет на:
    29 февруари 2012
    Мислења:
    92
    Допаѓања:
    137
    Свекрвата ми беше голем другар и подршка.Заборавете дека сте снаа и свекрва,бидете другарки.Уште на почеток така договорете се.Ако си го сакате мажот ќе најдете заеднички јазик со мајка му,верувајте тој повеќе ќе ве почитува:)

На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: