Смртна казна за педофили

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=8B3811A7E3FE004696A3B0F283B56043
последниот случај на педофилија

Со оглед дека во македонија последниве години сме сведоци на невиден подем на педофилијата.
што мислите какви мерки треба да преземе државата за да ги заштити најмладите најранливите ??
лично јас би побарал смртна казан за овие гнаси од луѓ.
Затворот им е мала казна за злосторот што го прават !!!
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
за смртна казна не сум, подобро би било, да има кастрација, мачење, џабе смртната казна кога човекот веќе го направил тоа злосторство... подобро е да се острамоти јавно, понижување, плукање, така само мислам дека ќе се искорене донекаде педофилијата...
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Смртна казна,секако.Како може бре да ти е страв детето на училиште да го пуштиш.Еве последно премногу сум запрепастена од денешниот настан.Јас верувам дека тоа е така затоа што човекот е умоболен ццц (punch) Неиживеани идиоти.Во Кина ги убивале на плоштад т.е ги стрелале пред сите.Ама македончето е премногу добро и затоа тоа барем во наредните 50 години кај нас нема да се реализира.
Офф-топик:има регистар на педофили www.registarnapedofili.mk Гнасни се за гледање фуј :x
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner and Rosana

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Златна бандера на плоштад 1 л бензин и кибрит.
Смртна казна,секако.Како може бре да ти е страв детето на училиште да го пуштиш.Еве последно премногу сум запрепастена од денешниот настан.Јас верувам дека тоа е така затоа што човекот е умоболен ццц (punch) Неиживеани идиоти.Во Кина ги убивале на плоштад т.е ги стрелале пред сите.Ама македончето е премногу добро и затоа тоа барем во наредните 50 години кај нас нема да се реализира.
Офф-топик:има регистар на педофили www.registarnapedofili.mk Гнасни се за гледање фуј :x
Е таквата глетка па ич нема да ги истрауматизира нашите деца, од едно зло кон друго...

Јас не сум за смртна казна, но сметам дека заслужуваат колку што е можно построга казна и доколку истата не е доживотна да му се пружи на злоставувачот соодветна помош од психијатар со цел да не го повтори тој грозоморен чин.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Е таквата глетка па ич нема да ги истрауматизира нашите деца, од едно зло кон друго...

Јас не сум за смртна казна, но сметам дека заслужуваат колку што е можно построга казна и доколку истата не е доживотна да му се пружи на злоставувачот соодветна помош од психијатар со цел да не го повтори тој грозоморен чин.
Аха,да.Па овој денеска шо го кажуваа му било 2 пат во текот на 2 месеци.А и пред тоа имал исто така.На такви ѓубриња психијатар не им помага ;)
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Аха,да.Па овој денеска шо го кажуваа му било 2 пат во текот на 2 месеци.А и пред тоа имал исто така.На такви ѓубриња психијатар не им помага ;)
Во тој случај доживотна затворска казна...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo and Lepaa