1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Смρт на ρодител

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од ScoobyDoo, 28 јуни 2014.

 1. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Сум изгубила многу драги и блиски особи во мојот живот, и тоа како мала....Меѓу кои и татко ми, а и брат ми.
  Болката е голема, мислам дека никогаш нема да помине. На само 5 години го изгубив брат ми, а на 12 татко ми. Долго време не можев да се помирам со се што ми се случува. Не можев да преболам. Јас го гледав татко ми и како се мачи, му помагав за се што му беше потребно. И се тоа на 12 години, тогаш и прв пат облеков црно, сама, никој не ме тераше. Но, и околината е сурова, посебно во тие години, деца кои ништо не знаат па честопати знаеа да ме навредат спомнувајќи го него, плачке оди викни го татко ти, никој не знаеше зошто беа тие мои солзи се дур не кажав татко ми умре. Пораснав, сега со гордост зборам за нив. Уште боли...особено боли зошто нема да се тука на мојот најсреќен ден, на мојата свадба. Но сигурна сум дека ме гледаат од горе и дека се горди.
   
  На Luckky, bliznaci, malo и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,295
  Допаѓања:
  14,328
  Пол:
  Женски
  (hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug) (hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)
  Јас сум сигурна дека нивната енергија е присутна со тебе и се твоите Ангели Чувари!
   
  На Ditto+Maker и rain-bow им се допаѓа ова.
 3. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  И јас знам дека е така...Чувствувам дека е така (hug)
   
  На Luckky, bliznaci и JaMi им се допаѓа ова.
 4. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Загуба на родител е тешка,ја кога имав 7-8 години умре татко ми....Со мајка ми пред тоа беа разведени,после неговата смрт тешко се справив со тоа,нели со двајца родители е подобро,и да се разведени,ама пак и еден и друг се тука за нас...
   
 5. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,003
  Допаѓања:
  866
  Пол:
  Женски
  А со ова како се справувате ?Не можам да плачам пред други луѓе, тоа ми е проблем.
   
 6. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Пред домашните не би требало да ти е непријатно.Пред непознати и други луѓе ја би се воздржала ама пред домашните не.Дома си е дома и никој не ме гледа во тие ситуации освен домашните.Подобро дома отколку пред некои скрос(сосема)други.
   
 7. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,003
  Допаѓања:
  866
  Пол:
  Женски
  За мене смртта е спас, не гледам поинаку на неа. Само сум гневна и бесна зошто не се спасив јас туку некој друг.
   
 8. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Од што спас?Смртта е биолошка,природна појава.Немој со црни мисли да бидеш.Човекот се раѓа,живее и на крај умира.
   
 9. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,003
  Допаѓања:
  866
  Пол:
  Женски
  Од мачењето за да опстоиш, а ништо не е како што треба.
   
 10. Baknuvalka

  Baknuvalka Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,160
  Допаѓања:
  2,751
  Sfakanjeto ne e nisto kako sto treba e sostojbata samo na umot koj si gi postavuva pravilata kako treba i tebe ne ti se poklopuva tvojata slika vo realnost so programata na tvojata zamisla.
  Dolzni sme kon samite sebesi da go izvleceme maksimumot od zivotot i da ja gledame negovata ubavina.Zasto sekogas ima e beter.
  Svojot tovar e sekogas najtezok vo odnos na drugite tovari.
  Pri teshki misli treba da najdeme nacini da si gi proshirime vidicite.
  Mladosta e sekogash prednost i da se pogresi imas vreme da se ispravis.
  Zdravjeto e sekogas vo plus, imas zdravje mozes se.
  Obrazovanieto, dobrodushnosta, spodeluvanjeto, pomaganjeto za opsto dobro, patuvanjata, zapoznavanjeto na novi lugje....
   
  На Mnogo Bitno и bliznaci им се допаѓа ова.

Сподели: