1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Смρт на ρодител

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од ScoobyDoo, 28 јуни 2014.

1. rain-bow

rain-bow Истакнат Член

Зачленет на:
    21 ноември 2014
    Мислења:
    174
    Допаѓања:
    77
    Сум изгубила многу драги и блиски особи во мојот живот, и тоа како мала....Меѓу кои и татко ми, а и брат ми.
    Болката е голема, мислам дека никогаш нема да помине. На само 5 години го изгубив брат ми, а на 12 татко ми. Долго време не можев да се помирам со се што ми се случува. Не можев да преболам. Јас го гледав татко ми и како се мачи, му помагав за се што му беше потребно. И се тоа на 12 години, тогаш и прв пат облеков црно, сама, никој не ме тераше. Но, и околината е сурова, посебно во тие години, деца кои ништо не знаат па честопати знаеа да ме навредат спомнувајќи го него, плачке оди викни го татко ти, никој не знаеше зошто беа тие мои солзи се дур не кажав татко ми умре. Пораснав, сега со гордост зборам за нив. Уште боли...особено боли зошто нема да се тука на мојот најсреќен ден, на мојата свадба. Но сигурна сум дека ме гледаат од горе и дека се горди.

На Luckky, bliznaci, malo и уште 6 други им се допаѓа ова.
  2. JaMi

JaMi Модератор Член на администрација

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,295
    Допаѓања:
    14,328
    (hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug) (hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)(hug)
    Јас сум сигурна дека нивната енергија е присутна со тебе и се твоите Ангели Чувари!

На Ditto+Maker и rain-bow им се допаѓа ова.
  3. rain-bow

rain-bow Истакнат Член

Зачленет на:
    21 ноември 2014
    Мислења:
    174
    Допаѓања:
    77
    И јас знам дека е така...Чувствувам дека е така (hug)

На Luckky, bliznaci и JaMi им се допаѓа ова.
  4. bliznaci

bliznaci Истакнат Член

Зачленет на:
    29 јануари 2015
    Мислења:
    169
    Допаѓања:
    38
    Загуба на родител е тешка,ја кога имав 7-8 години умре татко ми....Со мајка ми пред тоа беа разведени,после неговата смрт тешко се справив со тоа,нели со двајца родители е подобро,и да се разведени,ама пак и еден и друг се тука за нас...

5. Ѕвездичка

Ѕвездичка Истакнат Член

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,003
    Допаѓања:
    866
    А со ова како се справувате ?Не можам да плачам пред други луѓе, тоа ми е проблем.

6. bliznaci

bliznaci Истакнат Член

Зачленет на:
    29 јануари 2015
    Мислења:
    169
    Допаѓања:
    38
    Пред домашните не би требало да ти е непријатно.Пред непознати и други луѓе ја би се воздржала ама пред домашните не.Дома си е дома и никој не ме гледа во тие ситуации освен домашните.Подобро дома отколку пред некои скрос(сосема)други.

7. Ѕвездичка

Ѕвездичка Истакнат Член

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,003
    Допаѓања:
    866
    За мене смртта е спас, не гледам поинаку на неа. Само сум гневна и бесна зошто не се спасив јас туку некој друг.

8. bliznaci

bliznaci Истакнат Член

Зачленет на:
    29 јануари 2015
    Мислења:
    169
    Допаѓања:
    38
    Од што спас?Смртта е биолошка,природна појава.Немој со црни мисли да бидеш.Човекот се раѓа,живее и на крај умира.

9. Ѕвездичка

Ѕвездичка Истакнат Член

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,003
    Допаѓања:
    866
    Од мачењето за да опстоиш, а ништо не е како што треба.

10. Baknuvalka

Baknuvalka Староседелец

Зачленет на:
    28 јуни 2013
    Мислења:
    1,160
    Допаѓања:
    2,751
    Sfakanjeto ne e nisto kako sto treba e sostojbata samo na umot koj si gi postavuva pravilata kako treba i tebe ne ti se poklopuva tvojata slika vo realnost so programata na tvojata zamisla.
    Dolzni sme kon samite sebesi da go izvleceme maksimumot od zivotot i da ja gledame negovata ubavina.Zasto sekogas ima e beter.
    Svojot tovar e sekogas najtezok vo odnos na drugite tovari.
    Pri teshki misli treba da najdeme nacini da si gi proshirime vidicite.
    Mladosta e sekogash prednost i da se pogresi imas vreme da se ispravis.
    Zdravjeto e sekogas vo plus, imas zdravje mozes se.
    Obrazovanieto, dobrodushnosta, spodeluvanjeto, pomaganjeto za opsto dobro, patuvanjata, zapoznavanjeto na novi lugje....

На Mnogo Bitno и bliznaci им се допаѓа ова.

Сподели: