Слободен (бесплатен) софтвер - да или не?

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Значи јас ја оживувам темава,
Иначе во ред линукс е стар и бесплатен софтвер, но тоа што можеш да го правиш со линукс, на вињдоус нема ни шанса, но исто така тоа што го правиш на вињдоус на линукс ни на сон!

А сега за другите бесплатни софтвери, одредени софтвери кој се за онлајн комуникација, имаат можност некои луѓе без никаков проблем да ви провалат во компјутер!:D
 

didkap84

Нов член
3 мај 2013
2
0
1
39
за мене бесплатниот софтвер е број еден. намалам си бесплатните програми од бугарскиот торент p2pbg.com
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Шо сакаше да каже авторо со ова мислење ?
Сакам кажам не знам речам, хахах тоа сакаше да каже, иначе на пиратските торенти се е бесплатно но полно со вируси, и јас знаев да симнам Windows-си од некој си торенти, но тие оперативни се полни со вируси, не бев будала што по 12.000 денари го платив win7 и 20.000 денари оффис 2013 !
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Сакам кажам не знам речам, хахах тоа сакаше да каже, иначе на пиратските торенти се е бесплатно но полно со вируси, и јас знаев да симнам Windows-си од некој си торенти, но тие оперативни се полни со вируси, не бев будала што по 12.000 денари го платив win7 и 20.000 денари оффис 2013 !
Другарче, од 2006 немам нешто купено оригинал, се ми е пиратско и до сега 1 или 2 вируси сум закачил :D
Треба да знаеш шо да симнуваш. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The High Commander

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Другарче, од 2006 немам нешто купено оригинал, се ми е пиратско и до сега 1 или 2 вируси сум закачил :D
Треба да знаеш шо да симнуваш. :)
Хехе, другарче, само да знаеш точно што имаш во компјутерот, и за кои цели се користи компјутерот твој, тешко дека уште еднаш ке сакаш да го пуштиш!
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Сакам кажам не знам речам, хахах тоа сакаше да каже, иначе на пиратските торенти се е бесплатно но полно со вируси, и јас знаев да симнам Windows-си од некој си торенти, но тие оперативни се полни со вируси, не бев будала што по 12.000 денари го платив win7 и 20.000 денари оффис 2013 !
Ајде бе .. полни биле со вируси .. жими Васо
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Хехе, другарче, само да знаеш точно што имаш во компјутерот, и за кои цели се користи компјутерот твој, тешко дека уште еднаш ке сакаш да го пуштиш!
Ехеее, само да знае. Кажи му. Неговиот компјутер моментално се користи како дел од ботнет за досирање на пентагон, на FBI, DEA, CIA, Скотланд Јард итн итн. После интерпол него ќе му тропнат на врата оти од негова IP се правеле нападите.
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Значи јас ја оживувам темава,
Иначе во ред линукс е стар и бесплатен софтвер, но тоа што можеш да го правиш со линукс, на вињдоус нема ни шанса, но исто така тоа што го правиш на вињдоус на линукс ни на сон!

А сега за другите бесплатни софтвери, одредени софтвери кој се за онлајн комуникација, имаат можност некои луѓе без никаков проблем да ви провалат во компјутер!:D
Ар ју шур, мај френд? http://www.winehq.org/
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Ехеее, само да знае. Кажи му. Неговиот компјутер моментално се користи како дел од ботнет за досирање на пентагон, на FBI, DEA, CIA, Скотланд Јард итн итн. После интерпол него ќе му тропнат на врата оти од негова IP се правеле нападите.
Батка, знаеш како оди работата со вирусите :), така да има некој вируси кој антивирусна не може да ги пронајде, но искрено што си ти крив заради тоа што имаш вируси, па твојот компјутер се користи за хакирање. ;)