Сладолед

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Кој ви е омилен и од каде најчесто земате сладолед во вашиот град?
Кај сте го пробале најубавиот сладолед до сега?

Мене сладоледот најубав ми е во Малага (на рекорд) и Палма (Карпош). Топче сладолед мислам дека беше 25 денари во Палма но вреди за парите, а и корнетот ми се допаѓа. Најчесто зимам од јагода, карамела, банана, лимон, сникерс, ананас. Највеќе мешам јагода и карамела.

Ice-Cream-Cone-Wallpaper-ice-cream-6333735-1024-768.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@ and Hexasto

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Во Gino има најубав сладолед, ама за жал овде го затворија па сега во Скопје само ќе јадеме xD
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Малага на рекорд дека ми е ептен уз пат и често си купувам,a и многу ми е убав а најчесто мешам боровница и чоколадо :D :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Сладоледите на Магнум и Сникерс ми се највкусни. А вака на топки јадам млечни пред се, кафе, чоколадо, сникерс, лешник, карамела,... Ретко некогаш кога ми е претопло за да се освежам, знам да земам топка лимон и топка портокал.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Малага поради донесување на некакви си стандарди кои ја урнаа и разликата во вкусовите престанав да ја посетувам. Рецимо ја јадеш јагода или цреша или праска, се осеќа еден те ист вкус.
Сеа во последниве 3 години почесто одам кај Џино, јес да е скап ама брате коа јадеш сладолед има вкус тоа. Башка и фрагменти од овошје, чоколадо....

Иначе огромен љубител сум на оние дробени замрзнати сокови, на англиски познати како Slushie. Нешто налик на ова
cranberry-slushie-recipe.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anakin and emzzy

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Малага поради донесување на некакви си стандарди кои ја урнаа и разликата во вкусовите престанав да ја посетувам. Рецимо ја јадеш јагода или цреша или праска, се осеќа еден те ист вкус.
Сеа во последниве 3 години почесто одам кај Џино, јес да е скап ама брате коа јадеш сладолед има вкус тоа. Башка и фрагменти од овошје, чоколадо....

Иначе огромен љубител сум на оние дробени замрзнати сокови, на англиски познати како Slushie. Нешто налик на ова
cranberry-slushie-recipe.jpg
Ова гранита се вика :D
Иначе во Џино сладоледите со вишна...внатре со парчиња ауууффффф кај ме потсетивте..:(
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Во нашиот град најубав сладолед прават во Бисер, топката е 15 денари ама многу е убав, најомилен ми е од чоколадо и него најмногу го јадам, а кога го мешам најчесто мешам чоколадо со банана :D
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
ич не сум пимпирлија :D
само да не е овошен, оти ми е ко сок замрзнат :nah