Слаби оцени

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
На крај на годину проваѓам одличан, али добиваја сам шарени оценке, математику за 2 недеље доби 2 кеца, италијански на 3 теста ја доби 3 кеца, двојке тук там, тројчиња, четворке, петке, све има, најбољи ученици су гу добиле сваку оценку
 

Wild.One

Истакнат Член
17 јуни 2012
197
147
343
Wonderland
Никогаш не се стресирав ако добиев слаба оцена, ама ич не се замарав. Во основно учев само тоа што ми беше интересно односно историја, географија и физика, оцените маршираа, а веке во средно учев струка што ми е интересна и имав супер оцени, одев на натпревари, сите се чудеа.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Па во основно бев одличен, и после во средно почнав да попуштам и наредив слаби оценки. :(
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Втора година средно, бев на полагање по Македонски јазик и Литература, денес....имам диплома на Филолошки факултет Македонска во комбинација со Шпанска книжевност.
- тоа е последен пат јас да се замарам за бројките во дневникот :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
До основно училиште, бев да не речам во првите во класот што не учат,манга, не учи, а понекогаш и бега од часови.Професорите ме научија дека не учам и до 3ка со триста молења ми пишуваја.Во 7мо одделение за малку не ме избркаа од школо затоа што имав премногу изостаноци,но беа оправдани ама класниот ми рече ако продолжам така нема да ми оправдува и ќе ме избркал доколку имам уште одреден број на изостаноци.Одвај 5то и 6то одделение поминав мн.добар,а 7мо и 8мо добар :eek.
По завршувањето на основно образование, седнав малку дома размислив и си реков во себе: Куче едно скапано, ќе учиш во средно и ќе пукниш. Патем неколку дена ги со повторував тоа и за среќа некако ми дојде умот.

Сега сум 4та година средно,а минатите години односно 1ва година поминав Мн.Добар (просек 4,00), 2ра година Мн.Добар (просек 3,53) и трета година Мн.Добар (просек 3,86), а овааа година ќе поминам Одличен со просек од околу 4,52....
Во средно не сум имал слаби оценки, само една до две двојки.