1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Скопје - ретро кафулиња

Дискусија во форумот 'Градови' започната од klara897, 30 ноември 2017.

1. klara897

klara897 Нов член

Зачленет на:
    30 ноември 2017
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво дечки,
    Долго време размислував да отидам до Скопје, на ден-два, ама не сум многу запознаена со градот. Пошто ќе одам сама би сакала да добијам некои предлози во однос на интересни ретро места каде ќе можам да одморам, да испијам едно кафенце, да запалам цигара и да уживам во атмосферата (без да ме чини тоа премногу), пред да се најдам со своите пријатели. Фала ви однапред ^^

2. Saladin

Saladin Unbaised Член на администрација

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,922
    Допаѓања:
    9,599
    Ако си исклучиво за кафе и цигара, без додатни lounge-бар атмосфери, убаво место ти е 7г еспресо. Имаш едно во Т.Ц. Лептокарија и едно карши соборна црква. Препорачувам да отидеш кога времето е убаво и релативно топло за овој период (докај 10тина степени) за да не мрзнеш надвор, пошто сепак ова е повеќе кафе-место и скромно е во поглед на комоција. Но кафињата им се едни од најдобрите во градот. А имаш и избор.
    Друго ок место ти е Piazza liberta, со тоа што ова е повеќе lounge bar. Прогуглај го на мапа, во строг центар е, на крстопат на многу места каде подоцна би се видела со пријателите.

3. Mystic

Mystic Староседелец

Зачленет на:
    31 август 2013
    Мислења:
    2,009
    Допаѓања:
    3,186
    IMG_20171118_173302.jpg Местово е ново, али по ретро не може да биде затоа што е во старата скопска чаршија, добра музика и екстра персонал, омилено ми е:)

4. incule

incule Истакнат Член

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    610
    Допаѓања:
    94
    Ало-ало,Дион,Стоби,Тренд

Сподели: