1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Скопје - ретро кафулиња

Дискусија во форумот 'Градови' започната од klara897, 30 ноември 2017.

 1. klara897

  klara897 Нов член

  Зачленет на:
  30 ноември 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки,
  Долго време размислував да отидам до Скопје, на ден-два, ама не сум многу запознаена со градот. Пошто ќе одам сама би сакала да добијам некои предлози во однос на интересни ретро места каде ќе можам да одморам, да испијам едно кафенце, да запалам цигара и да уживам во атмосферата (без да ме чини тоа премногу), пред да се најдам со своите пријатели. Фала ви однапред ^^
   
 2. Saladin

  Saladin Unbaised Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,922
  Допаѓања:
  9,605
  Пол:
  Машки
  Ако си исклучиво за кафе и цигара, без додатни lounge-бар атмосфери, убаво место ти е 7г еспресо. Имаш едно во Т.Ц. Лептокарија и едно карши соборна црква. Препорачувам да отидеш кога времето е убаво и релативно топло за овој период (докај 10тина степени) за да не мрзнеш надвор, пошто сепак ова е повеќе кафе-место и скромно е во поглед на комоција. Но кафињата им се едни од најдобрите во градот. А имаш и избор.
  Друго ок место ти е Piazza liberta, со тоа што ова е повеќе lounge bar. Прогуглај го на мапа, во строг центар е, на крстопат на многу места каде подоцна би се видела со пријателите.
   
  На klara897 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,043
  Допаѓања:
  3,261
  IMG_20171118_173302.jpg Местово е ново, али по ретро не може да биде затоа што е во старата скопска чаршија, добра музика и екстра персонал, омилено ми е:)
   
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  629
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Ало-ало,Дион,Стоби,Тренд
   
 5. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,204
  Допаѓања:
  2,843
  Kako se vika I kaj se naogja?
   
 6. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,204
  Допаѓања:
  2,843
  Moja preporaka e kafe Lee kaj mlecen restoran vo bilo koe vreme od denot.
   
 7. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,043
  Допаѓања:
  3,261
  Остави го ти кафичот, мој предлог за 2018(wave)
   

Сподели: