Скапи високи потпетици или Маж

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
ма тоа е само фраза!... сепак штиклата ми дала поголема потпора од мажот и така!
Е да, за жал ова е вистина. Штиклите те држат исправена. Мажите често забораваат да го прават тоа. Но има мажи и МАЖИ.
Ама за те држат исправена, било штикла, било маж, треба да знаеш како да застанеш, како да се поставиш, како да ги носиш.
Пример јас ако се растрчам на штикли, ќе се згази од смеа цел свет :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and Black Mamba

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Мажот си е маж,а висока потпетица обувка која си има своја "мок".
Мажот може да ми подари висока потпетица а и потпетицата може да биде дел од заводливата игра да се освои еден маж.
Неможам да го одвојам едното од другото,но сепак ако морам да бирам,би го избрала мажот.
И боса можам да го изодам цел свет,и без маж исто така,но има моменти кога ја губам силата која што како потпора само еден маж може да ми ја даде.
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
никогаш не носам високи потпетици... хе односно само еднаш на матура :angel
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
и јас би го одела патот боса иако е трнилв, но не за маж... ниту за ништо за светов, освен за сопственото дете! така да мажот ќе си остане каков што е, а мојата потпетица секогаш, ќе ми биде потпора дури и тогаш кога тој ќе нема доволно сила да ми ја држи раката!
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
и јас би го одела патот боса иако е трнилв, но не за маж... ниту за ништо за светов, освен за сопственото дете! така да мажот ќе си остане каков што е, а мојата потпетица секогаш, ќе ми биде потпора дури и тогаш кога тој ќе нема доволно сила да ми ја држи раката!

.. И така би, се до моментот кога ќе се скрши штикла или ќе падне флекница за да почнеш да гребеш по калдрми, како креда по табла. :rofl
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
.. И така би, се до моментот кога ќе се скрши штикла или ќе падне флекница за да почнеш да гребеш по калдрми, како креда по табла. :rofl
и така се додека маж не те повреди и почнеш да кукаш и плачеш... хахахаа:kafe