1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сите наоколу се мажат/женат, а вие...

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Blueberry, 15 февруари 2012.

 1. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,245
  Допаѓања:
  2,880
  Najubavo,najslatko i najteshko da si majka ili tatko.
   
  На __Fenix__ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. __Fenix__

  __Fenix__ Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,714
  Допаѓања:
  739
  Некој се жени некој се разведува и сл. :p:cool:
   
  На malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,451
  Допаѓања:
  1,170
  Јас не можам да си поверувам што се случува со генерациите блиску мојата. Викаа до 30 години не се мажат, женат, а веќе на 20 во брак стапија О.О
   
 4. __Fenix__

  __Fenix__ Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,714
  Допаѓања:
  739
  Ајде ти што чекаш,сакаш од Албанија да купуваш после ? ;)
   
 5. BadBoy007

  BadBoy007 Активен Член

  Зачленет на:
  26 септември 2016
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  165
  Направиле беља па морале да се земат (голема шанса за ова). Нема никаква друга здрава логика да се земеш на 20 години освен ако не си направил дете или да не си многу паметен. ;) Околу 30 години е солидна возраст за брак. Би рекол 28-29-30-31-32 топ години. Може комотно и до 35 да се тера за машки, а женски до 31 макс.

  Секако нема врска ова, само безвезе општествени правила се. Кој кога се чувствува комотен и спремен треба да заплива во брачните води пошто не е играчка, големи и длабоки се тие води.
   
  На Makedonec и Traviesa им се допаѓа ова.
 6. Traviesa

  Traviesa Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 јуни 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  15
  Па нека се мажат и женат. Некој мора да внимава на наталитетот. ЈК :zelen

  Не се чувствувам спремна за брак. Како што спомна членот горе, (РЕДАКТИРАМ за да означам: @BadBoy007 ) бракот не е играчка и треба да се сфати сериозно. Каде бе на дваесет да родиш? ... Во минатиот век можеби. :biggrin

  Имам уште многу за искусување сама, а за маж ќе има време цел живот. Не ми се брза.
  До 31 -32 ќе го решам или разрешам мојот љубовен живот.
  "решам" за маж
  ''разрешам'' за мачка :frantic
   
  На Makedonec и BadBoy007 им се допаѓа ова.
 7. ВинаНевина

  ВинаНевина Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 мај 2017
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  68
  Сите од мојата генерација се омажија, имаат по дете-2-3..а мене уште ми е срам кај дечко ми дома да отидам. :D Не до толку ама ми го сфаќате муабетот.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,112
  Допаѓања:
  2,170
  Го читам насловот "сите наопаку се мажат/женат а вие"
  и таман да пишам какво им е тоа наопаку мажење/женење гледам не било наопаку а наоколу :D
   
 9. malecka

  malecka Староседелец

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  28
  80 % од познаниците моја генерација 1985 не само што се омажиле/ожениле туку успешно и се разведоа .

  Нека си пробаат луѓето , ако им иде арно, ако не , секој на своја страна.

  Јас уште дечко немам, хахахаха , не е за смеење , ама многу сум комплицирана мајке ми .Од една страна баш е пусто, да нема човек со кој маж да се скара , ама од друга слобода , мирна глава.
   
  На Weird0 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. __Fenix__

  __Fenix__ Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,714
  Допаѓања:
  739
  Да не заборавиме дека насловот не е комплетен,покрај мажење и женење исто така и се разведуваат,за жал..
   
  На malecka му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: