1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сите наоколу се мажат/женат, а вие...

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Blueberry, 15 февруари 2012.

1. escape

escape Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,170
    Допаѓања:
    2,232
    Ја би продолжила да си гледам сликовници на фб уште многу години, :D а за после би размислила некако не ми е по мерак. Или па би направила еден мал исклучок од неколку години само колку да можам да си посвојам дете, :) освен ако до тогаш не дозволат самци да посвојуваат. :)

2. Aleksis

Aleksis Jukebox

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    1,440
    Допаѓања:
    2,539
    Како е кажано ова А ВИЕ???:frantic
    Па што ние?За се има време.Мислам дека на мои 21 год не сум спремна да создавам фамилија :D Секој индивидуално.Не ги судам девојките што се мажат млади,но јас не би се осудила на ваков чекор на овие години.

3. Хоуп*

Хоуп* Proton
    Член на администрација

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    2,414
    Допаѓања:
    4,232
    А јас седам на форуми и кажувам разни прикаски и бабини деветини место да чекам одговор од стројниците и да бркам молци од чеизот. Срам да ми е!

На BlackTulip, parvati и Saladin им се допаѓа ова.
  4. TheQueen

TheQueen Истакнат Член

Зачленет на:
    2 ноември 2013
    Мислења:
    495
    Допаѓања:
    376
    Кој си пронајдол „сродна душа“ нека се мажи/жени. Јас немам намера да се мажам наскоро.:)

5. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    ...a jас на електро. Шта чеш тебра, морало занает да имаш.

6. belabelina

belabelina Истакнат Член

Зачленет на:
    6 ноември 2014
    Мислења:
    94
    Допаѓања:
    25
    Ме фaјќa малку a тoa што се мaжaт мaли е тaкa рaди што се нa брзинa испрoживеaле .Ние кoгa излегувaвме гледавме убаво дa си пoминеме a сегa излегувaт и гледaт сo шo пoвеќе машки дa фaтaт и затоа се мaжaт недoрaснaти

7. rain-bow

rain-bow Истакнат Член

Зачленет на:
    21 ноември 2014
    Мислења:
    174
    Допаѓања:
    79
    Тоа си доаѓа кога му е време. Никогаш не сум помислила леле ете сеа тие се земаа, а јас...Ама никогаш. Секој си има своја среќичка во животот, или ко што би рекле старите свои 5 минути. Не ми било пишано тогаш, туку сега. Имам таков тип на другарка, лелее ти ете ќе се мажиш сеа и јас треба хахаха...Е да бе побрзај заедно ќе си закажеме свадба ако не. Никаде не треба да се брза, зошто она што е избрзано и форсирано обично не е на арно. А и дошле бре годините за тоа, нормално е да се прават свадби, не знам што е тука толку чудно.

На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. BlackTulip

BlackTulip Староседелец

Зачленет на:
    15 март 2013
    Мислења:
    628
    Допаѓања:
    789
    Воопшто не ми иде никаква еуфорија ни параноја, има уште многу работи кои треба да ги завршам и ми се приоритет пред деца и оформување на фамилија. Но па и тргам од тоа дека никогаш не знаеш утре што ќе ти донесе.

9. MacedonishQueen

MacedonishQueen Истакнат Член

Зачленет на:
    17 јуни 2015
    Мислења:
    205
    Допаѓања:
    131
    Ако сите се бесат и ти ли ќе се обесиш? :D
    Само жално што не остана поќе друштво, порано бевме 15-20 во друштво сега сме 2-3, жално!
    Сите на 13-14 години се мажија-женија и ете сеа на 16 години мајки-татковци, голема страмота!!!!! А таткото пак цел ден се уличари не бара работа, а дете прави, па тоа дете сака пелени кашички итн, ама битно слатко му е нив :giggle 5 минути слатко цел живот татко:rofl

10. Prashina

Prashina Староседелец

Зачленет на:
    28 јуни 2013
    Мислења:
    1,315
    Допаѓања:
    2,998
    Citam denes vo MK prosek na raganje za prvo dete kaj devojkite e 28-29 godini. Ako ne se resavate mladi za ragjanje bez mnogu mislenje ,nedaj boze po postari godini poteshko e i ragjanje i zacnuvanje. A zenata ima potpoln telesen i duhoven i psihicki razvoj samo so ragjanje. Se drugo e menlivo, porano ili podocna kariera ili drugi prioriteti .Mozes i na 50god fakultet da zavrsis ama ne mozes da ragjas na primer. I ne se zanesuvajte samo sledete go instiktot i prodolzuvanje na vidot.

Сподели: