Сите наоколу се мажат/женат, а вие...

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
па затој има толко мноо разводи, одааф се жениф се на по дваешче, алооо кондоми постоиф
па и без кондоми бе знаш кд ке прсне алооооооо
куде можеф да опстанеф бракови кд заедно немаф 40 године
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
нека се мажат/женат , мене да не ме замараат со нивните идиотик прашања од типот Ајде шо чекаш?- Чекав ти да ми речеш !Да ти е:cenzura м:cenzura !!!

Ауууу секоја баба што доага на гости кај мојава ме прашува ајде чедооооооооо и кај тебе,ајде што чекаш...време ти е ...
Добро шо има да замара со тоа?Јас си знам за мене она нека си гледа за внука и ...
И да,мажете се/женете се на млади години па наместо да си го проживеете животот ке мора пелени да менувате на млади години.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and Anakin

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Воопшто не ме пука параноја. :)
Си имам расчистено со себе, и знам дека барем уште 4 години нема шанси да мислам на нешто такво. Прво професионално да се пробијам, и да си исполнам некои зацртани цели, а истовремено и да започнам нешто со што ќе можам да му гарантирам стабилност и сигурност на моето идно семејство, па тек потоа ќе размислувам за него. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Deadelina93, 4FUN and Kitty

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Ме пука ама се работи на случајот поинтезивно,имаше еден обид ама неуспешен,идеме втора мајка:)
 

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Имав двапати шанса,едната беше 100 % сигурна од негова страна ,но јас не бев сигурна,едната јас бев 100% сигурна он не беше.
Одам на трета среќа каде и двајцата ќе бидеме исто заинтересирани.Со сила ништо не бива.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy