Сите го мрзиме Facebook, а никој не брише профил

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
зш ако се избрише фб сите ќе мораат да бараат нови сајтови...или пак ќе треба да се вратат на нормалните животи:Dшто за многу тоа е болна точка :)
 

Стефанија

Активен Член
19 февруари 2012
156
233
43
Не мразам фб ама и не сум некој голем зависник..ретко се уклучувам на фб. :)
 

Индискo оревче

Истакнат Член
22 април 2012
74
99
318
30
Јас не го мразам фб.
Ме нервираше порано, на двапати го деактивирав во времетраење од неколку месеци; разликата сега е шо научив за delete, block и hide :D и да, за go offline.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
34
Чајџилница
не го мрзам а не сум ни некој зависник 5 мин ми се доволни на ФБ и ништо повеќе
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Благодарение на фејсбукот јас пронајдов личности со кои одамна го бев изгубила контактот,контактирам и со роднините надвор од државата или од мојот град.
Не го мразам фејсбукот,напротив,го сакам баш заради причината која ја кажав погоре.
Сум го деактивирала неколку пати чисто онака заради учењето.
Не велам дека сум зависна,по 1-2 часа дневно сум на него.
Ако знаеш да го користиш добро супер,ама ако дремеш на него е тогаш е веке лошо.
Мене ми се смешни коментарите дај боже да се укине фејсбукот-ке има живот а баш тие кои го кажуваат тоа се 24/7 на него.
Па човек еве ти опција деактивирај.Ама нема потреба наоколу да се праиш фраер/ка кога едвај чекаш да се логираш.
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Јас уште многу одамна би го избришала али шта чеш.Да се договараш некаде со друштво да одиш ќе ти речам уклучи се на фејсбук.Друга работа е тоа што целиот клас имаме група на фб и пишуваме таму се за школото што ни треба домашни,тестови,си кажуваме прашања така да тоа ме кочи да го избришам.Трето како пак ќе знаеш каде бил синоќа симпатија и со кој бил :cool: :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avona Vi

Harrabed

Нов член
19 април 2013
15
5
3
28
Многу е лесно за бришење сум го бришел многу пати без него е најлесно но проблемот е што имам многу другари кој го користат фејсбукот за допишување па затоа морам и ја да го користам за да стапиме во контакт, како и да е го користам најмалку што можам т.е многу ретко ставам слики, постови и такви слични работи.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Сите го мрзиме FaceBook, а никој не брише профил-зошто?
Сите го мрзиме FaceBook, а никој не брише профил-зошто?
Сите го мрзиме FaceBook, а никој не брише профил-зошто?
Сите го мрзиме FaceBook, а никој не брише профил-зошто?
Сите го мрзиме FaceBook, а никој не брише профил-зошто?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheKitten

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Сите го мрзиме FaceBook, а никој не брише профил-зошто?
Сите го мрзиме FaceBook, а никој не брише профил
Сите го мрзиме FaceBook, а никој не брише
Сите го мрзиме FaceBook, а никој
Сите го мрзиме FaceBook




(вака е пофенци)