Серии - Општи дискусии

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Јас моментално ниедна не гледам. Просто не морам, отворам некој форум и сите детали се сервирани на тацна...
А ако се прашувам која ми е најдобра серија, ја бирам Sex and the city...

сексот и градот изгледав 2 сезони ,али досадна ми стана ,,се едно исто
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Моментално гледам Fringe малце ја подзаебаа четвртава сезона али се оправа сеа, Alcatraz e интересна се додека не дојде моментот кога ќе прерасне во веќе видено клише. А секако Game Of Thrones едвај ја чекам да почне втората сезона... The Walking Dead e интересна серија (сега прават некоја пауза), за љубители на пост-апокалиптични серии ова е прилично интересно. Од комедииве сега ја почнувам Curb Your Enthusiasm
 

Emily023

Активен Член
15 февруари 2012
245
113
43
28
Hawaii,USA
House M.D според мене најдобар до сега;CSI,може да се каже сите иако Miami ми е омилен;Grey's anatomy;Prison break.
еееј јас од сите серии ја заборавив цси:мајами не ми се верува...фала шо ме потсетии :)
 

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Од кај да почнам не знам.
Многу гледам амерички серии. Овие турски, српски, кинески, индиски не, ама упатена сум во нив од фејсбук, по форуми не ни ги отварам тие теми.

Ај ќе ги набројам само тие што уште се снимаат. Ако ги пишувам и тие што се завршени постот една страна ќе ми фати.

House, Pretty Little Liars, Gossip Girl, 2 Broke girls, How I met your mother, Californication, Big Bang Theory, Vampire Diaries, Grey's Anatomy, 90210, Desperate Housewives, Revenge, Once Upon a time, Game of Thrones, The Walking Dead, Supernatural, Sherlock(od BBC), True Blood.. толку ми текнуваат досега. :)

Значи некој ден ми се фаќа по две епизоди да имам за следење, али некои излегуваат во лето, прават паузи и сл. па секој ден по една епизода. :)
 

митее!

Полноправен Член
23 февруари 2012
29
20
8
27
Strumitsa,Струмица
ако некој прате Dog Whisperer на NationalGeographic во колко часот ја даваат и кога ??
мислам дека е денес, секој петок од 20:30..

знае некој ?