1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Секти (генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Религија' започната од Electra, 22 јануари 2013.

 1. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,973
 2. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  72
  Незнам, според тоа што напишале , текстот или инспирација земале од тука.
  Зборат за отварање на вратата на пеколот.

  Напишано беше на самата автобуска станица , бараат внимание или сакаат да предизвикаат паника.Исти или слични натписи имаше и позади школото кое е во близина.
  Младите-тинејџери , сакајќи да се истакнат и одвојат од друштвото како битни поединци , наседнуваат на одредени групи кој практикуваат вакви ритуали.
   
  На Outrider и Prashina им се допаѓа ова.
 3. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,609
  Допаѓања:
  842
  Дечишта... погодиле од каде инспирација да земаат (иако се мислам дека од книга не е инспирацијата за оваа девијација, ами од метал бендови кои создаваат песни на база на нивно разбирање на стварите) :mad:
  Сатанизам - рака под рака со старо-еонските религии и учења!!! Додека цветаат едните, ќе ги има и другите... за жал.
  Само глупости!

  @Prashina - по вести што дадоа, исцртани црни ружи и свртени пентаграми по огради и цркви - велат дека е озогласената „Црна Ружа“ од времето на '90-те кога се ширеа секакви сказни за сешто ...

  Штета што ова е Македонија и кој знае и дали ќе се фати и казни овој што го искасапил животното...
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 4. пријателство

  пријателство Активен Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  28
  КОГА ЧОВЕК ЌЕ СЕ ОТУЃИ ОД БОГА СЕ ЗНАЕ КАДЕ ЗАВРШУВА !
  инаку сите сатански секти се истото срање само имаат различни имиња, оваа стока е од црна ружа. а опасни се и прикриените секти кој као пропагираат некакво си нивно учење а суштината е иста. многу луге изгореа во сектите.
   
  На Ѕид на плачот и Outrider им се допаѓа ова.

Сподели: