Секти (генерална дискусија)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
http://www.emirates247.com/crime/region/teenaged-satanists-ending-life-in-kuwait-2015-09-27-1.604730

Црна Ружа освојува и странски пазари, овој пат во далечниот Кувајт :frantic
Ниту арапската младина, од мали нозе задоена со исламизам - не е имуна на моќта на принцот на темнината.

“During the day, they go to the cemetery to dance on graves and all of them have tattoos on their bodies or a star image on their necks.

“Some of them have the number 666 stamped on their heads as they believe that it is Satan’s number.”

(bravo)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Каква секта! Штета нема додатни информации кои се и какво им е учењето. Нека не се срами да пише некој ако знае.
Манојло из Косова. :frantic :D
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Abraxas

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
Каква секта! Штета нема додатни информации кои се и какво им е учењето. Нека не се срами да пише некој ако знае.
Манојло из Косова. :frantic :D
Значи Исус бил србин и се викал Манојло, по мајка Неманиќ..... Ама клети масони тоа го сокриле од светот.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Значи Исус бил србин и се викал Манојло, по мајка Неманиќ..... Ама клети масони тоа го сокриле од светот.
Од цели два извора, тоа ќе да е заклучокот.
Дури и малце вреѓа што не му дале некое потипично име, пример Милојко, по дедо му Милован. (worried)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Abraxas

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Од цели два извора, тоа ќе да е заклучокот.
Дури и малце вреѓа што не му дале некое потипично име, пример Милојко, по дедо му Милован. (worried)

По мајци је био србин (facepalm):rofl:frantic:rofl (дајте друго емотиконче, овие не вршат работа понекогаш:zelen)
Плус на сите икони е претставен со брада, а брадата се знае, е одлика на четниците.
Ова е нешто српска пандан/ка на Ниче Македон, имаа еден лик кој тврдеше дека србите потекнувале од Атлантида :frantic
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica and Electra

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
http://www.chinadaily.com.cn/china/2014-06/10/content_17577033.htm

Како што пренесува кинескиот дневен весник Чајна Дејли, биле извршени масовни рации и биле приведени околу 1.500 секташи :zelen
И тоа само во две провинции (party)

Appearing in the 1990s in central China's Henan Province, the Quannengshen group claims that Jesus has been resurrected as Yang Xiangbin, wife of the sect's founder Zhao Weishan, also known as Xu Wenshan.

Добро е да се знае дека Исус воскреснал во вид на кинескиња :rofl