Секс - со или без заштита?

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Zastita sme koristele samo 2-3 pati na pocetokot na vrskata . Ottogas navamu , vekje 4 godini sme zaedno , ama kondom ne sme koristele , nitu bilo kakva kontracepcija , osven negovata samokontrola .
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Со заштита (Durex does the job for me :)) е посигурно и safe bet што би се рекло така што таа опција ја преферирам. Без заштита само ако типката ми донесе потврда дека е 100% full чиста од сите STD (sexually transmitted diseases). :D Тоа е тоа нема лабаво. Не планирам за едно кратко задоволство после да си имам проблеми цел живот или пар месеци. Оралка и 69 може без заштита пошто нема што да се штити таму (нема логика да ми го лапка со кондом повеќе уживам без хаха), а додека пенетрирам исклучиво со Durex на ѕверот т.е. .|. :giggle And the job gets done. Smooth, clean and without problems. :D
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

slim1234

Нов член
2 април 2017
6
0
1
32
Здраво. Имавме односи со партнерот за време на меснтуација и сврши во мене. Дали може да завременам?
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Здраво. Имавме односи со партнерот за време на меснтуација и сврши во мене. Дали може да завременам?
Може ама и не мора да значи дека си таква среќлија...некои парови со години се обидуваат на тој начин, па на крај ништо, на жалост .....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slim1234