Секс на прв состанок или не?

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
33
Секс на прв состанок да, но не по секоја цена ако се случи се случи. Не знам зошто мора да чекаш месец-два ако и двацата го посакувате тоа и постои хемија помегу нас. Зарем ќе бидеш подобра девојка или повеќе ќе те цени ако чекаш одредено време?
Во нашево општество сексот е премногу стигматизиран и се смета како нешто срамотно за што не треба да се зборува, а всушност сесот е само една потреба како и секоја друга која је имаат сите полово зрели особи без оглед на нивниот пол.
Знам дека во нашето општество за девојките кои „даваат“ на прв состанок им се лепат погрдни имиња дури и од оние со кои имале секс но тоа мора да се надмине. Како може жена и маж кои имале сес на прв состанок жената да биде к***а а тој мажиште? Зошто е срамота жена да има секс на прва а за мажот тоа е успех? До кога ќе живееме во некои застарени теории во кои жената е тука само за да му служи на мажот да се испразни а таа да нема право на уживање?
Да, јас сум имала секс на прва и не се срамам од тоа, но дали ќе имам секс на прва или не не зависи само од мојата желба туку и од партнерот. Јас на секој состанок и воопшто во секојдневниот живот секогаш сум подготвена од хигиенски аспект да имам секс а дали ќе се случи или не не е битно.
Таа навика ми остана уште од советите на мајка ми дека една жена секогаш кога излегува од дома треба да обрне внимание на 3 точки од сопственото тело, чиста коса, чисти и средени пазуви и чиста и средена интимна зона. Сексот никогаш не смее да не начека неподготвени и треба да го конзумираме во мера и начин на кој нам најмногу ни одговара без оглед што другите мислат за нас.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Се е тоа баш фино , само не ќе да е така баш во повеќе случаеви во пракса , незнам дали мама ти кажала дека жената не е к***а во таа ситуација за многуте мажи ,а ако некој така ја окарактеризирал не значи дека тие некој се сите . :svirka:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Neverna Mala

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Не сум имала на прв состанок и не треба да се даде на прв,за да не ме сматра за лесна
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Neverna Mala

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Нема таква што на прв состанок или што и да е не мисли на нешто повеќе со другиот , скоро сите се фокусирани на тоа како и на работи кој се блиску до сексот , има исклучоци не дека нема само што вистината е таа ,а тоа дека нема да му дадеш итн е само удирање во гради ,а во себе знаеш дека не е така , и не пишувај глупости и по 2ипол збора на секоја тема не си интересна или интересен .
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Нема таква што на прв состанок или што и да е не мисли на нешто повеќе со другиот , скоро сите се фокусирани на тоа како и на работи кој се блиску до сексот , има исклучоци не дека нема само што вистината е таа ,а тоа дека нема да му дадеш итн е само удирање во гради ,а во себе знаеш дека не е така , и не пишувај глупости и по 2ипол збора на секоја тема не си интересна или интересен .
Ја не помислувам на секс,можам и без него
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Ако девојката уште на прв дејт има со дечкото нормално дека ќе биде наречена со погрдно име.
Има разлика од машко до машко. Не може со секој празноглав тоа. Еднаш еден ми се пофали дека имал со негова врсничка и дека веднаш му дала на прво гледање. Рече дека има ниско мислење за неа. Ова во живо, инаку на социјални мрежи ќе глумат сите дека е нормално тоа и дека не се лесни таквите девојки, а на некоја друга ќе и каже што мисли навистина ( како дечкото мене што ми кажа).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BadBoy007 and incule