Секс иднина

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Дали сте размислувале каква иднина ни спремаат сексолозите, психолозите и се разбира во заедништво со напредната технологија!?
Какви ќе ни бидат сексуалните односи, дали ќе се сменат физичките контакти..ќе бидат ли застарени воопшто човечките односи?
Бозбудлива секс иднина не очекува со роботи, секој човек ке си има свој робот кој ќе му ги задоволува сите сексуални желби и сокриени фантазии.Сексолозите и психолозите тврдат дека сите ќе бидат задоволни, дека ке се намали ширењето на болести(чао за кондоми, чао за вијагра), нема да имаме потреба од физички контакт а ке имаме возбудлив прекрасен интензивен секс и тоа во било кое време од денот, кога и да посакаме.
Што да се каже повеќе:eekдали да се радуваме или да плачеме:(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Скоро читав за ова ама онака површно, механички..
Ова толку ми изгледа просто и бесмислено што ми се чини дека оној што ќе има ваков робот буквално ќе поприма од она неговото вештачкото и ќе се понаша толку принципиелно.. вештачки.. баш робот . (puke)
Не ми изгледа ниту привлечно, ниту секси.. Па робот.. Боже:giggle
А бе дур не стегнеш машка рака дур не зариеш прсти в грб, ДА ОСЕТИШ дека е живо да речам суштество... Што треба да се каже веќе ..
Ги жалам оние кои ќе користат роботи... (wave)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Falanga and misterija

khz777

Староседелец
20 септември 2014
105
69
1,028
30
Argentina, Buenos Aires
Скоро читав за ова ама онака површно, механички..
Ова толку ми изгледа просто и бесмислено што ми се чини дека оној што ќе има ваков робот буквално ќе поприма од она неговото вештачкото и ќе се понаша толку принципиелно.. вештачки.. баш робот . (puke)
Не ми изгледа ниту привлечно, ниту секси.. Па робот.. Боже:giggle
А бе дур не стегнеш машка рака дур не зариеш прсти в грб, ДА ОСЕТИШ дека е живо да речам суштество... Што треба да се каже веќе ..
Ги жалам оние кои ќе користат роботи... (wave)
За тебе се специјално порачани клонови со кои не само што ќе можеш да им забодеш прсти и нокти туку можеш и да ги тепаш ќе бидат твои слуги :giggle. Технологијата ќе се развие до тој степен што ќе има спас за сите .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Falanga and misterija

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
За тебе се специјално порачани клонови со кои не само што ќе можеш да им забодеш прсти и нокти туку можеш и да ги тепаш ќе бидат твои слуги :giggle. Технологијата ќе се развие до тој степен што ќе има спас за сите .

Мене не ми треба клон, ни па предмет за изживување со него. Мене ми треба човек, суштество што дише, што има срце а не кабли, што надворешниот дел е од кожа а не од пластика.. Немам време за филозофирање, јасно и гласно, сакам човек, како што кажав погоре.
И фала многу не мора да се трудат за мене ја сум задоволна на тоа поле, не ми треба робот. :)
Кога и да дојде тоа "задоволство" ќе се трудам да го избегнам ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

khz777

Староседелец
20 септември 2014
105
69
1,028
30
Argentina, Buenos Aires
Мене не ми треба клон, ни па предмет за изживување со него. Мене ми треба човек, суштество што дише, што има срце а не кабли, што надворешниот дел е од кожа а не од пластика.. Немам време за филозофирање, јасно и гласно, сакам човек, како што кажав погоре.
И фала многу не мора да се трудат за мене ја сум задоволна на тоа поле, не ми треба робот. :)
Кога и да дојде тоа "задоволство" ќе се трудам да го избегнам ;)
Во иднината само такви ќе постојат .Нема да има луѓе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Во иднината само такви ќе постојат .Нема да има луѓе.
По твоево гледиште од кога ќе почнат да се произведуваат роботи човештвото ќе изгине. .
Тие што останавме ќе испораѓаме, ќе се измножиме.. И тие по нас ќе раѓаат и.. Чинам дека и нашите правнуци, чукун внуци ќе бидат луѓе, а не роботи.
и.. Ќе остане човек или сите ќе ги испоубијат па ќе си се прават роботите.. Ти што мислиш ?!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

khz777

Староседелец
20 септември 2014
105
69
1,028
30
Argentina, Buenos Aires
По твоево гледиште од кога ќе почнат да се произведуваат роботи човештвото ќе изгине. .
Тие што останавме ќе испораѓаме, ќе се измножиме.. И тие по нас ќе раѓаат и.. Чинам дека и нашите правнуци, чукун внуци ќе бидат луѓе, а не роботи.
и.. Ќе остане човек или сите ќе ги испоубијат па ќе си се прават роботите.. Ти што мислиш ?!
Јас мислам дека ќе има лек за сите .И за роботите и за луѓето .Ќе бидеме добар микс.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Јас мислам дека ќе има лек за сите .И за роботите и за луѓето .Ќе бидеме добар микс.
И да знаеш дека ќе биде добар микс, во сексот веќе нема мажите да прават Кикс:rofl