1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Св. Валентин vs. Св. Трифун

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Baronessa, 13 февруари 2012.

?

Што ќе славите утре, т.е што најчесто славите?

 1. Св. Валентин

  3 глас(а)
  8.6%
 2. Св. Трифун

  21 глас(а)
  60.0%
 3. И двете

  11 глас(а)
  31.4%
 1. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  752
  Што славите најчесто?
   
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,640
  секогаш сум славел св трифун , некако појке ми оди виното од шо љубовта:) се зафркавам моментално сум сингл ама и кога сум бил во пар секогаш сум славел св трифун сме разменувале нешто поклони ама ништо специјално..
   
 3. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  262
  Во принцип Св.Трифун, но ако се земе во предвид дека Св.Трифун секогаш го славам со љубената, гласам за Двете :)
   
  На Blueberry му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Св. Трифунко, зашто ова другиов нема зашто да го славам , ми згасна љубовта за кратко време :D
   
 5. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,640
  b
  е тога штоа не било љубов...
   
 6. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
 7. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Како православна христијанка, Свети Трифун.
  И ние имаме свој празник на љубовта, верата и надежта, а тој е на 30ти Септември.
   
  На zica и lady_blue им се допаѓа ова.
 8. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,640
  ај со среќа неака ви се денешните празници за многу години истите, неазвисно дали ке бидите опиени од љубов или од вино , најбитно е да си помините со најблиските и саканите.. Среќни празници
   
  На parvati, Baronessa, iskra и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  157
  Јас сум за чаша доооообро црвено вино, сиренце за мезе, топло место и гушкање :rolleyes:
   
  На heartbroker, parvati и Proton им се допаѓа ова.
 10. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  262

Сподели: