Сајбер неверство - се брои ли?

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Зошто не пишувате во инбокс за муабетов? :D
Инаку Notice,според мене имаш чуден ментален склоп и перцепирање на околностите,знам дека сум оф топик,ама смени се човек може пртал да те прави со манипулација.Најдобра тема шо сум ја читал ИКАД!!!! :D
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Не навлегувам толку, што ако ова што ако она...
па ако не навлегуваш не ни почнувај

Зошто не пишувате во инбокс за муабетов? :D
Инаку Notice,според мене имаш чуден ментален склоп и перцепирање на околностите,знам дека сум оф топик,ама смени се човек може пртал да те прави со манипулација.Најдобра тема шо сум ја читал ИКАД!!!! :D
нека пробаат да ме манипулираат.
Грешам да но не секогаш кога се ќути значи дека си глуп и дека можат лесно да те манипулираат.
 
Последна промена:

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
@Notice

Абе ти кажав убаво во долгометражниот пост, не знам зошто сега да играме игра на зборови. Дури и смешно ми е дека сум ја изневерил девојката ако сум дрка... овај де мастурбирал покултурно на порничи.. :D
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
@Mjölnir
мене па замисли смешно ми е кога ќе ми кажат дека раскинале ради тоа што партнерот/ката го/ја изневерил/а со некој/а на интернет.
Мислам дека ако продолжиме со темава ќе стигнеме до степен да почнат да користат кондоми додека си дркаат преку камера и тоа според вас би биде сосема нормално пошто нели изневерување е па бар да се заштитат. :)
 
Последна промена:

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Се брои. Ако таа сајбер љубов ја уништува онаа нормалната.
Или ако човекот е недоволно дораснат па и` дава значење на таквата, додека онаа што ја има крај себе не знае да и` најде решение.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Y1K991

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
@Mjölnir
мене па замисли смешно ми е кога ќе ми кажат дека раскинале ради тоа што партнерот/ката го/ја изневерил/а со некој/а на интернет.
Мислам дека ако продолжиме со темава ќе стигнеме до степен да почнат да користат кондоми додека си дркаат преку камера и тоа според вас би биде сосема нормално пошто нели изневерување е па бар да се заштитат. :)

Ствар е што од другата страна на порничот нема особа со која се стапува во интеракција, порничот не ти праќа пораки, не те гледа на камера со одреден орган во рака, не ти пушта чудни звуци... скоро и да не постои.

Но ако се работи за виртуелен секс онда имаш лик кој дури е со тебе истовремено активно и со намера контактира со сосема реална особа со која преку тастатура или камера има квази секс. Зависи од перцепција но би било многу понижувачки за особата чиј партнер/ка се впушта во такво нешто а ако границата е толку лабава во 99 од 100 случаи ќе дојде и до реално изневерување, пошто слабиот ум на сајбер сексачот ќе си рече `ако не и смета ова сигурно можам да одам и понатаму`...
 
Последна промена:

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
34
Сајбер неверството не се брои, ако тоа го броиме сигурна сум дека нема да постои ниту еден лобвек кој за себе ќе може да каже дека е верен/на.
Јас неверството не го доживувам на нечин како останатите, за мене неверство е ако мегу нас ја нема таа духовна поврзаност а не ако тој или јас сексуално општиме со друг/а маж/жена. За мене сексот е секундарна работа и задоволување на потреба како што е уринирање, пиење кафе, јадење.....
Овде кај нас за жал сме преоптеретени недај боже физички да не не изневери, а што сме во не функционален брак или што не сме сексуално задоволни од партнерот никому ништо.
Друго, кај нас мажите мислат дека ако се со тебе во брак дека они се газдите на твојата п...а и дека таа е нивна сопственост, а кај мене тоа не пали.