Сајбер неверство - се брои ли?

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Се брои, зошто да не би се броело.
Значи дека има потреба тој/таа од некој друг, а се заедно. Во врска, или брак, сеедно. Значи им е здодевно и монотоно, и се впуштаат во потрага по некоја трета персона.
Автоматски тоа го нарушува меѓусебно мирот и она малце флуид што преостанало помеѓу нив.

Ако веќе се спушти парнерот во „сајбер врска“, очекуваме нели понатака дека тие и би се запознале?
Сигурно нема да се гледаат во очи на првиот состанок и да муабетат за „Ромео и Јулија“, или теориите на Јунг за животот, смислата за постоењето, религијата и останати. Да, могуче е да разглабаат и од овие точки, меѓутоа се`тоа води кон нешто друго, поврзување меѓу две души...
Ние луѓето мнгоу лесно се поврзуваме, манипулираме, сме манипулирани и така натаму...
У главном поентата ми е тоа.
СЕ ВБРОЈУВА!!!!!!!

Мислам, и да не се запознаат, сепак се вбројува. Според она што сум го пишала на почетокот, ако јас сум не сум му доволна некому и тој пишува со некоја трета, трета е застаната помеѓу мене и мојот љубен, ја би се навредила и би го отерала... Искрено. :) Мене ми е тоа неверство.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
И додека тој на друга и се додворуваше и пријатен ден и посакуваше и секоја слика и ја лајкуваше мислејќи дека Ѕвездичка е будалетинка која многу го сака и верува во се што ќе каже, испадна дека таа повеќе го лаже. Зошто ? Зошто и се може и зошто знае што сака. Но не беше таа за виртуелниот свет родена, туку од акција во живо беше водена. Додека тој виртуелно се забавуваше таа со друг бакнежи разменуваше, во туѓи очи погледнуваше, подмукло се насмевнуваше. Убаво го изневеруваше зошто тој така заслужуваше.
Од порано спомен јак, да се вратам назад би го изневерила пак. Не еднаш и не само со еден, зошто секој секогаш е повеќе вреден.
Соблечи ја блузата да ги видам стомачните, стегни ја раката и пофали се. Не можев да оддолеам на таква убавина разбери ме и ти виртуелен ебаџија. :zelen(star)