1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Самозадоволување како предигра

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од zokipoki1, 8 јануари 2018.

 1. zokipoki1

  zokipoki1 Нов член

  Зачленет на:
  8 јануари 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Здраво , нов сум на форумов и сакм со вас да споделам дел од моето сексуално секојдневие.Пред да почнам се извинувам доколку веќе постои иста или слична тема на оваа.
  Иначе порано фантазија и посакување а денес веќе реалност,скоро секогаш пред сексуалниот чин со мојата партнерка и таа а поготово јас сакам да ја гледам како се самозадоволува со вибратор (ме напалува многу таа глетка ) а откако ке сврши со него тогаш започнуваме ние двајца и се сексаме се додека барем ете уште еднаш не сврши со мојот алат,кој за разлика од вибраторот кој го имаме дома е помал. Дали е ова нормално или абнормално лично јас не можам да одредам затоа што и го применувам...доколку имате позитивни или негативни мисли ве молам пишете или се разбира доколку имате некое вакво искуство напишете го...ви благодарам.
   
 2. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,045
  Допаѓања:
  6,654
  Го сменив насловот, мислам вака е посоодветно.

  Нема зошто да е абнормално. Штом и двајцата го сакате тоа и не повредува никого, ваша волја си е што правите во кревет.
   
  На zokipoki1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gjorgi.stefanov

  gjorgi.stefanov Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 декември 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Samo butaj brate neka puknat dusmani

  Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
   
 4. Neverna Mala

  Neverna Mala Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2013
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  74
  Со извинение ама мене типов ми личи на млад неизживеан дечко кој на ваков начин сака да ги подизлечи своите фрустрации.
  Прво, неможеш да споредуваш вибратор и пенис, вибраторот се користи на многу поинаков начин и не е бита неговата големина. Најголемиот број девоки вибраторот го користат за стмулирање на клиторисот а не за длабока пенетрација. Друго, тоа што ти сакаш да ја гледаш девојката додека мастурбира, зборува за твојата склоност кон воајеризмот кој веројатно преминал во понапредна фаза и ти уживаш повеќе да гледаш како било која девојка се задоволува сама отколку ти да ја задоволиш. Ако ти се прашуваш што би одбрал да имаш однос со девојка или некаде сокриен зад некој прозор да гледаш како се самозадоволува, веројатно ти би го одбрал ова второто.
  Реално доколку не се контролира навреме тоа може да премине во патологија.
  Инаку предигра подразбира да се бавиш со партерот а не сам со себе.
   
  На ●Untouchable°, incule, corki и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. смути

  смути Нов член

  Зачленет на:
  2 јануари 2018
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  5
  Лошото во самозадоволувањето како предигра е што ако ти се бендиса ќе ја изоставиш играта.
  :rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl
   
  На gjorgi.stefanov му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,464
  Допаѓања:
  1,181
  Како беше претходно насловот?:D
  Нешто на Д.. или јас премногу зборам хаха?
   
 7. Mikinik

  Mikinik Нов член

  Зачленет на:
  1 февруари 2018
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  2
  idete na erotska masaza i dvajcata
   
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,464
  Допаѓања:
  1,181
  Ти масираше така?:D
   
 9. Mikinik

  Mikinik Нов член

  Зачленет на:
  1 февруари 2018
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  2
  da
   
 10. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,464
  Допаѓања:
  1,181
  И дечкото во љубовниот пар ќе го масираш со еротска?:DD
   

Сподели: