Самозадоволување како предигра

zokipoki1

Нов член
8 јануари 2018
5
0
1
Здраво , нов сум на форумов и сакм со вас да споделам дел од моето сексуално секојдневие.Пред да почнам се извинувам доколку веќе постои иста или слична тема на оваа.
Иначе порано фантазија и посакување а денес веќе реалност,скоро секогаш пред сексуалниот чин со мојата партнерка и таа а поготово јас сакам да ја гледам како се самозадоволува со вибратор (ме напалува многу таа глетка ) а откако ке сврши со него тогаш започнуваме ние двајца и се сексаме се додека барем ете уште еднаш не сврши со мојот алат,кој за разлика од вибраторот кој го имаме дома е помал. Дали е ова нормално или абнормално лично јас не можам да одредам затоа што и го применувам...доколку имате позитивни или негативни мисли ве молам пишете или се разбира доколку имате некое вакво искуство напишете го...ви благодарам.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Го сменив насловот, мислам вака е посоодветно.

Нема зошто да е абнормално. Штом и двајцата го сакате тоа и не повредува никого, ваша волја си е што правите во кревет.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: zokipoki1

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
33
Со извинение ама мене типов ми личи на млад неизживеан дечко кој на ваков начин сака да ги подизлечи своите фрустрации.
Прво, неможеш да споредуваш вибратор и пенис, вибраторот се користи на многу поинаков начин и не е бита неговата големина. Најголемиот број девоки вибраторот го користат за стмулирање на клиторисот а не за длабока пенетрација. Друго, тоа што ти сакаш да ја гледаш девојката додека мастурбира, зборува за твојата склоност кон воајеризмот кој веројатно преминал во понапредна фаза и ти уживаш повеќе да гледаш како било која девојка се задоволува сама отколку ти да ја задоволиш. Ако ти се прашуваш што би одбрал да имаш однос со девојка или некаде сокриен зад некој прозор да гледаш како се самозадоволува, веројатно ти би го одбрал ова второто.
Реално доколку не се контролира навреме тоа може да премине во патологија.
Инаку предигра подразбира да се бавиш со партерот а не сам со себе.
 

смути

Нов член
2 јануари 2018
12
5
3
42
Лошото во самозадоволувањето како предигра е што ако ти се бендиса ќе ја изоставиш играта.
:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: gjorgi.stefanov

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Го сменив насловот, мислам вака е посоодветно.

Нема зошто да е абнормално. Штом и двајцата го сакате тоа и не повредува никого, ваша волја си е што правите во кревет.
Како беше претходно насловот?:D
Нешто на Д.. или јас премногу зборам хаха?