Самобендисаност

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Самоуверена да, сум, ама самобендисана не!
Никому не наштетува доза на самодоверба, чувство дека знаеш дека вредиш, ама тоа да го изнесуваш во огромни количини, не бива..Знај си дека вредиш, доволно е самиот да си свесен за тоа, така и другите околу тебе ќе го сфатат тоа : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_- and parvati

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Самоуверена да, сум, ама самобендисана не!
Никому не наштетува доза на самодоверба, чувство дека знаеш дека вредиш, ама тоа да го изнесуваш во огромни количини, не бива..Знај си дека вредиш, доволно е самиот да си свесен за тоа, така и другите околу тебе ќе го сфатат тоа : )
ПОТПОЛНО СЕ СЛОЖУВАМ ;) :*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13

Luisana12

Полноправен Член
4 мај 2013
64
40
18
Што вие мислите за ваквиот тип на луге?
Самобендисани..уф значи многу ме нервираат ваквите луѓе,едноставно ги жалаам ..иритираат со нивното глупо самобендисано понашање.
Колку често наидувате на вакви луге околу вас?
Доста често..
Дали се сметате себе си за самобендисан-а?
не..
 

Female

Староседелец
18 јануари 2013
125
183
1,043
In your thoughts!
Што вие мислите за ваквиот тип на луге?
- Доколку со нивното високо мислење за себе т.е нивната самобендисаност не е штетна за околината, воопшто не ми сметаат таквите луѓе.
Колку често наидувате на вакви луге околу вас?
- Наидувам на секакви.:) Зависи од местото каде се наоѓам, ама прилично често среќавам, а и сум опкружена со таков тип на луѓе.
Дали се сметате себе си за самобендисан-а?
- Самобендисана во границите на нормала. Свесна сум за своте квалитети и за својата личност, немам потреба да се докажувам ниту да ја изразувам мојата самобендисаност на никаков начин.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Рекле цени се сам за да те ценат и другите, ама некој ептен озбилно си го сфатил тоа.
Постојат луѓе кои толку се самобендисани и вљубени во себе, што во секој твој збор наоѓаат и некој комплимент кон себеси. Секоја постапка ја разбираат како додворување и просто човек во денешно време не може да биде љубезен, а да не биде сфатен погрешно.
Таквите луѓе не ги занима твојата материјална положба, твојот карактер или човечноста. Со тебе ќе бидат само ако си нивни поданик, секојдневно им кажуваш колку се најубави и најпрекрасни. Во спротивно ќе им бидеш најголем непријател пошто им љубомориш!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Мислам дека ништо не ме иритира повеќе од самобендисани луѓе....најубави си се, најпаметни си се , а бе цели си се нај нај...
Душички, колку само комплекси кријат дип даун...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_- and melpomena

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Не ми пречат самобендисаните....јас едноставно не ги разбирам. Не ми е јасно како може да постои човек кој е совршен...ама нема врска да не навлегувам сега. Во принцип сум човек кој ги игнорира сите оние кои не се на моја бранова должина и исто постапувам и со нарцисиве. Единствено ме иритира фактот дека се намножија многу во мојата околина па малку се оние со кои можам нормално да комуницирам. Тоа си е карактер, неможеме да ги смениме и неможеме да ги промениме нивните размислувања и нивниот начин на живот. Единствено што можеме е да се држиме на дистанца од нив,затоа што некогаш стварно можат да бидат напорни. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп* and melpomena

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Не ги сакам,не ги поднесувам,во некој филм се влезени,дека се најубави,најдобри
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Не знам навистина како човек може да се поставува дека е над сите и дека е најубав, значи стварно ми се одвратни тие лица, како може да мислат дека они само се убави, не може тоа. Има многу поубави, на пример јас, јас не сум самобендисана, меѓутоа јас сум навистина многу убава, значи.. Скроз сум супер персона, мила, фина... Најдобра сум јас, и они нашле ќе ми зборат. Иш тамо! :frantic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule