Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
И ти си тапа. Ми стануваш предвидлива, а со тоа неинтересна и досадна. Само не можам да верувам дека и ти си таква.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Денес е убаво утро. Исто како вчера...
Јбг не е како претходни недели, но затоа ти совршено настапуваш и ми смируваш потреба за сонце.
Убаво ми е со тебе, се чуствувам како прво кокиче во снег, цветам во тврдо невреме. :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048 and She

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Многу си ја мразам бившава не дека посебно нешто ми напраи ама онака лош човек си беше..али викендов на моја несрека ја затеков у дискотека мртва пијана и таква никава со 2ца клошари шо мајкаим не ги сака..и незнам зашто ми беше криво шо си праи така на себе ми беше жал ич не ми беше мило или сеир да факам..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ScoobyDoo and JaMi

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Дека сум најмногу збунета, до сега така се немам чуствувано, и покрај се што имавме и поминавме заедно, ти ми велиш дека си со мене само заради тоа што јас сакам и поради тоа што јас те молам... па зошто тогаш ми пишуваш... кога ќе сакам да ставам крај, ти ме сопираш, ми пишуваш, се правиш како ништо да не сум сакала, ни кажала, зошто?? јас само не сум како тебе, без чуства и срце како камен за да ти го правам тоа што ми го правиш ти на мене и тоа што ми го зборуваш... и секогаш јас сум кривата ти никогаш не си, ти си паметниот, детето што секогаш е во право, а јас глупавата... само едно знам дека со тебе не треба ни секунда повеќе да бидам, бидејќи секоја секунда е битна, а ти ми правиш секоја минута да ми биде во солзи... Заборавив што е да бидеш барем на пет минути среќна... :place
 

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
326
396
1,063
Знаеш дека јадењето у Грција се сервира од 14-15ч за ручек и од 21-22ч за вечера? И јас преска дознав :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Мила