1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Saladin, 23 февруари 2012.

 1. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,476
  Допаѓања:
  3,751
  И ти мојот.
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  1,270
  Ќе те однесе на крај на светот, без да се помрднеш...
  Ќе почувствуваш како се раѓа нова религија на врвот на усните...
  Па веруваш...
  Се предаваш...
  Со јазикот на боговите ти ја испишува вечноста,
  а нозете како да сакаат да ти откажат...
  Љубов се вика...
   
  На İncognito му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Russia

  Russia Нов член

  Зачленет на:
  7 јуни 2019
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Биди и небо. Толку
   
 4. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  1,270
  Поезија...лавиринти...и катакомби...
  Царство на мирната осаменост...
  Ти не можеш таму Душо..
  Но можеш да донесеш стих,
  тежок, болен и тих,
  кој ќе се испее сам во себе,
  залог за нашиот мир...
  Поезија...лавиринти....и катакомби...
  Моето вечно царство...
  Ти не можеш таму Душо...
  Но можеш да донесеш цвеќе,
  восочно, бело со мирис на свеќа,
  може ќе ми се допадне....
   
  На İncognito му/ѝ се допаѓа ова.
 5. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,476
  Допаѓања:
  3,751
  Поезија, лавиринти, катакомби, можеби на оние седумте заспани во Ефес, можеби нашите одамна закопани, само те молам не крши го сонот пред кој ме испраќаш во ноќта и после кој ме дочекуваш во денот, не ќе можеш да го составиш и на колена да паднеш, остани во мојот дом во кој не се бришат така лесно спомените наши, во кој те нагостив со мојот неискажан свет и се заљубив во твојот, не буди го ѕверот во мене кој го заспа со твојата предаденост и усни понежни од ветрот со кои ме воздигна од пепелта железен и вечен,
  моја најголема слабост,
  во твоите раце истечена.
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: