1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Saladin, 23 февруари 2012.

 1. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,330
  Допаѓања:
  3,569
  I ljubav, mi k'o njene senke
  mi smo uvek iza ili ispred nje
  sto blede, vetruju i slave
  podignuta cela i pognute glave
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  608
  Допаѓања:
  1,068
  Толку бев блиску до тебе, што ми е ладно покрај други.
   
  На Mystic му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,330
  Допаѓања:
  3,569
  Некој те љуби.
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,338
  Допаѓања:
  3,836
  Да бидеш до мене, а очајно да ми недостасуваш... значи дека комплетно сум те изгубил. Боли, но ќе се преживее.
   
  На Leiii му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Artist

  Artist Нов член

  Зачленет на:
  16 декември 2017
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  2
  Сакам да ти кажам дека многу глупо постапив со тоа што ја одбив поканата за кафе и дека многу ми се свиѓаш. Знам дека не може да се врати време но кога би можело...
   
 6. Leiii

  Leiii Староседелец

  Зачленет на:
  3 септември 2014
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  4
  Не си ни ти вистинскиот...
  Женет, така те запознав.Отсекогаш мислев дека не би можела да се заљубам во некој што од старт го запознавам како зафатен, а камоли со сопруга и дете.Со прекрасна фамилија.
  Не велам дека сум, не знам.. Но штом чувствувам дека треба да преземам контрола над сето тоа што некогаш свесно и несвесно го правам заради тебе и над сето тоа што го замислувам со тебе...станува опасно...Кога те гледам во очи и ме прашуваш и ти одговарам нешто околу работата, се осеќам како да не зборуваме за тоа за што зборуваме туку како да ми велиш -немој, женет сум..а јас ти велам-знам, знам...
  Не си ни ти...
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,330
  Допаѓања:
  3,569
  Кога ти е најтешко, загледај се во мојата крв, ќе сетиш сила и смирување, разиграна срна во твоите зеници и ќе продолжиш, понатаму.
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  608
  Допаѓања:
  1,068
  После тебе само сенка на лицево ќе остане, која не ќе може ни денот да ја осветли ни ноќта да ја покрие. Ќе остане таа како единствен сведок за животот во мене.
   
  На Mystic му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,330
  Допаѓања:
  3,569
  Не чинам и вака и така, дури и ореолот го запишувам погрешно, мислиш случајно е(wasntme)
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  608
  Допаѓања:
  1,068
  Кој чини, себе си чини. Кој не чини, за себе не чини. Јас те сакам и вака и така.:gus
   
  На Mystic му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: