1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Saladin, 23 февруари 2012.

 1. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,001
  Sakam da ti kazham deka i posle godina dena, ponekogash pomisluvam na tebe, dali istoto go pocuvstvuva jas sto cusvstvuvav? Se cuvstvuvam kako preporoden, soooo special i slicno. Nikogash nemashe da se otkazham od tebe, i bi pravel se da bidis srejcna, zato so ti srekna ---> jas srekjen.

  Kako i da e, sega ne sum siguren dali treba... Love2Hate ili Hate2Love.
   
 2. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,330
  Допаѓања:
  3,569
  Добра причина си да дочекам уште едно итро утро, како тап нож кој не знае да пресече мудро.
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,286
  Допаѓања:
  2,935
  Pogledni se so moite ochi, pogledni me so srceto. I vo zvukot Na tishinata pokazi mi go patot pa I da e vo sprotiven pravec Od tvojot. Samo edno znam deka srceto otvorena porta bese
  a dushata bez granici.
   
  На corki и Iris* им се допаѓа ова.
 4. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  608
  Допаѓања:
  1,068
  Цел свет можам да го завртам околу малиот прст, секого можам да насмеам и расплачам, со чаша вино и лист хартија, но да го сфатам и прифатам овој мој живот без тебе, не можам никако. Мојот свет се врти околу твојот мал прст.
  Ќе зашиев и по некоја радост во зборовите со последната голтка вино, само да беше тука, да можев да ти покажам колку те сакам.
   
  #4134 Iris*, 9 декември 2017
  Последна промена: 9 декември 2017
  На corki, Prashina и Mystic им се допаѓа ова.
 5. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,286
  Допаѓања:
  2,935
  Sakam da ja pochuvstvuvas bolkata sto vo sebe ja nosam I togash ke se setis sto sakav da ti Kazam dodeka na tvojata lista na prioritetit bev na dnoto.
  Likot ke mi go zaboravis no zborovite ke ti odzvonuvaat dodeka sramezlivo zirkash vo tugjite Prozorci.
  I ke izvagash mnogu dobro sto ti odminalo prostum.
   
  #4135 Prashina, 9 декември 2017
  Последна промена: 9 декември 2017
  На Iris*, pozdrav eden topol и corki им се допаѓа ова.
 6. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  608
  Допаѓања:
  1,068
  Дојде непоканет,
  те прифатив,
  како утрото муграта,
  како цветот росата,
  како денот сонцето,
  како земјата дождот.
  Капка по капка
  секоја моја пора
  се храни со твоето постоење,
  разбуди се во мене,
  ме оживеа,
  па се запрашав,
  дали животот предходно воопшто и бил живот.
  Како од рушевините
  успеа нов свет да ми изградиш?
  Со тебе
  и пелинот е мед,
  и крајот почеток,
  и смртта живот е,
  магично небеско возвишување до ѕвездите,
  оние најсјајни,
  кои никогаш нема да згаснат.
  Твоето постоење е среќа,
  твојата мисла е стих,
  стихот е парче душа...
  Со душата се љуби.
  Речи ми: Те мразам
  зошто ми ја опседнуваш душата.
  Ќе ти шепнам:Мојата тебе ти припаѓа.
  И без неа ќе ме познаеш,
  по лудоста,
  а јас тебе по желбата што врие во вениве,
  ќе те познаам затоа што си љубов,
  а јас страст,
  ќе те познаам затоа што ме будиш,
  а јас те сонувам.
  Ќе те познаам затоа што си посебен.
   
  На Mystic и BaceE им се допаѓа ова.
 7. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,330
  Допаѓања:
  3,569
  Го имаш секое отчукување на срцево, твое е.
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,286
  Допаѓања:
  2,935
  Me gubis posle sekoj zbor koj me zamolchuva so vozdishka.
   
  На pozdrav eden topol и corki им се допаѓа ова.
 9. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  608
  Допаѓања:
  1,068
  Толку фалиш во ноќите, како капка вода во сув бунар, наведни се, може ќе се огледаш во мене па ќе заживеам.
   
  #4139 Iris*, 28 декември 2017
  Последна промена: 28 декември 2017
  На Mystic и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.
 10. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,570
  Допаѓања:
  817
  Никогаш нема да ти симнам ниту една ѕвезда на оваа проклета планета, ниту во минатото, ниту сега ниту за 2000 години од моето постоење!!!

  Но затоа пак знаеш дека можам да те однесам до бесркајните темнини на универзумот, далеку од овие лажни призраци-сенки заради простото вртење на планетава, за да постојано го гледаш раѓањето на бесконечно нови светови-ѕвезди и нивната моќ да го освојуват својот пат постојано со леснотија и прекрасна хармонија ^_^

   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: