1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Saladin, 23 февруари 2012.

 1. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  397
  Допаѓања:
  864
  Пол:
  Женски
  Каде ли ќе ја собере мојата љубов за тебе откако душата ќе го напушти телото?
  Ќе сака да остане крај тебе. Прифати ја, понуди и го меѓупросторот на два погледи, па нека го исполни цел универзум. 1cd9f445156279.58286c59a16f6.jpg
   
  На antonio и Mystic им се допаѓа ова.
 2. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  397
  Допаѓања:
  864
  Пол:
  Женски
  :sram(hug) 14488336_1389143717765635_1849759362604597248_n.jpg
   
  На antonio и Mystic им се допаѓа ова.
 3. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  397
  Допаѓања:
  864
  Пол:
  Женски
  Ако ме погледнеш во очи ќе го видиш најубавото во мене....твојот одраз.
   
  На antonio и Mystic им се допаѓа ова.
 4. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,043
  Допаѓања:
  3,261
  Кога гласот ми е тивок крик и погледот нежно венеење, помислувам на твојата насмевка да оздравам од се, од бол и непробол, така е тоа запишано од моето раѓање со првото отворање на очиве.
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  397
  Допаѓања:
  864
  Пол:
  Женски
  Секоја ноќ ми ги квасиш очите, да можеш да ги избришеш со прстите мудри, да ги бакнеш со усните од ветрот зацрвенети, ќе те запечат и тебе знам, тогаш ќе ја почувствуваш пецкавата болка на зборовите. И тогаш да ми е, да ја положам главава на градите твои, додека младата месечина не гледа и со светлина милостива ми ги затвора очиве.
   
  На Mystic и Prashina им се допаѓа ова.
 6. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  397
  Допаѓања:
  864
  Пол:
  Женски
  Тивко се сместуваш помеѓу секое отчукување на срцето во тишината на полноќта, остани така во мене, ја разубавуваш ноќта.
   
  На Dorina, antonio и Mystic им се допаѓа ова.
 7. malecka

  malecka Староседелец

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Љубави знам дека си на семинар во друга земја не е битно која, но не ја заборавај нашата заедничка песна (inlove)

  But you'll never be alone
  I'll be with you from dusk till dawn
  I'll be with you from dusk till dawn

  Baby, I'm right here
  I'll hold you when things go wrong
  I'll be with you from dusk till dawn
  I'll be with you from dusk till dawn

  Baby, I'm right here


   
 8. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  397
  Допаѓања:
  864
  Пол:
  Женски
  Се раѓаш во мислите со секое ново отворање на очите наутро и не исчезнуваш кога ќе ги затворам, тогаш можам да се заколнам дека и присуството ти го чувствувам, а допирот ми фали, проклето.
   
  На Dorina и Mystic им се допаѓа ова.
 9. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,043
  Допаѓања:
  3,261
  Остани со мене и онака јас сум веќе раситнет во мал кусур кој пробива џеб со ветва ткаенина, отвори вино и посакај ми среќа, потроши ме во ноќта.
   
  На Dorina и Iris* им се допаѓа ова.
 10. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  397
  Допаѓања:
  864
  Пол:
  Женски
  2017-12-02-19-19-48.jpg
   
  На Mystic му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: