1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Saladin, 23 февруари 2012.

 1. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  607
  Допаѓања:
  1,067
  Убав мој,
  ти кој ми го разубави животот,
  ти кој ми подари среќа,
  ти кој ми ја отвори вратата на еден преубав сон,
  зошто можев да заминам од овој свет,
  без да го почувствувам она возвишеното
  кое ти несебично ми го даваш,
  светлината го има твојот лик,
  а утрото премногу мириса на тебе.
  Запомни секогаш ќе има некој што ќе те чека,
  на почетокот на денот,
  на крајот од денот,
  на крајот од патот,
  на крајот од животот.
  Секогаш ќе има некој
  кој едвај чека да ти го чуе гласот.
  Споени или раздвоени,
  кога одиш и кога се враќаш.
  И знам дека ме сакаш
  и знаеш дека многу те сакам.
   
  #4101 Iris*, 13 октомври 2017
  Последна промена: 13 октомври 2017
  На Mystic му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,286
  Допаѓања:
  2,935
  Spiesh li mirno dodeka uriniraat na ljubovta, spiesh li mirno vo ranata zora
  koga besot na nedoprenata zena te posakuva. Piesh li do dnoto na chashata dodeka nekoj te ljubi vo sonot? Koja ti e omilena boja dodeka krvta vrie i te zaslepuva?
  So koi ochi me poglednuvas?
   
 3. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,329
  Допаѓања:
  3,568
  Еднаш бе прогледај ми низ прсти, филм ми е:D
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,139
  Допаѓања:
  2,207
  Колку тешка може да биде првата искрена љубов, не можам сеуште да поверувам дека воопшто сум ја доживеала но за по толку време да сфатам дека постоела со само неколку збора, апла тешка треба да била.
  Многу ми е жал што заради ред недоразбирања, иако мислам дека и да ги немаше ништо немаше да се промени, не успеавме да создадеме нешто повеќе. Можеби сега ќе имавме сосема друг живот, но така требало да биде, само сакам да ти кажам иако знам дека никогаш нема да прочиташ дека покрај празнината што ми остана се наоѓа и по некој добар спомен кој ќе го искористам како пример во животот. Се надевам ќе најдам уште една личност како тебе.
   
  На Pica pica, antonio и Mystic им се допаѓа ова.
 5. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  607
  Допаѓања:
  1,067
  И да сме искршени на парчиња, заедно, никогаш нема да бидеме празни.
   
  На Mystic му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,329
  Допаѓања:
  3,568
  Кога ќе се искршиме ко откинати узреани плодови врз земјата, тоа ќе бидат парчиња на нашите механизми во телата кои беа моќно исполнети со емоционално, енергетски и ментално компатибилни аспекти на нашето придвижување, но така ќе ја манифестираме слободата и безграничноста на нашите души кои се поттурнаа во космосот за да го разбереме нашето егзистирање, сепак да се допреме самите одвоено во сето нематеријално кое дише во нас со светлината на ѕвездите, толку далечни, а толку блиски, како што времето не престанува да ја одбројува вечноста сокриена во сказалките на истрошениот часовник.
   
  На antonio и Iris* им се допаѓа ова.
 7. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  607
  Допаѓања:
  1,067
  Скриено во насмевката твоја, небото никогаш не било поблиску. Те чувствувам под прстите како во сон, течеш како стих, далечен а сепак мој.
  И кога ноќва ќе затреперат лисјата во овој град ќе заспијам поинаква од таа што бев, ќе го прегрнам сонот опсипан со ѕвезди и ќе се сместам удобно во твоето големо срце, дарувајќи ти ја сета своја љубов.
   
  На Mystic му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,329
  Допаѓања:
  3,568
  Ги поделив со тебе најдлабоките тајни на машката душа, перверзно и безобразно, за да се спојам со твојата женственост, нежна и неодолива, да го откријам битието на создавањето, на спојувањето со бескрајноста.
   
  На Prashina и Iris* им се допаѓа ова.
 9. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,329
  Допаѓања:
  3,568
  Не е до мене, до тебе е, твоја рефлексија во мојата светлина, екстазирај ноќва во секоја пора на твоето тело и не заборави реалноста е реална кога во неа ќе ја истопиш имагинацијата.
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  607
  Допаѓања:
  1,067
  Отворени се сите коридори по имагинарниот пат на сонот, затворам очи и се нурнувам во твојата душа, те прегнувам со мојата светлина, моментот е краток но носи блаженство и бескрајна радост. Има ли нешто пореално од радоста?
   
  На Mystic му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: