1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Saladin, 23 февруари 2012.

 1. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,247
  Допаѓања:
  3,433
  Ти си крива због мог вина:gus
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  537
  Допаѓања:
  963
  Немој сречо, немој данас (hug)
   
  На Mystic му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,247
  Допаѓања:
  3,433
  Дан че бити недељан, а ја мамуран, нели ти е жал да го мачиш ова машко срце:unsure
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  537
  Допаѓања:
  963
  Знам која сум, знам во што верувам и не ми е важна далечината, важно е тоа што си ми во срцево и тука ќе останеш вечно.
   
  На Mystic му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,247
  Допаѓања:
  3,433
  Знам кој сум и што си ми, ма која далечина, таа е за обичните луѓе, ти си ми најблиска, рака врз моето рамо, ѕвезда сонлива, најубавото утро со кое денот ми почнува.
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,250
  Допаѓања:
  2,888
  Te nema kako i sekogash. I zboravenite zvezdi umiraat vo nokva.
   
 7. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  537
  Допаѓања:
  963
  Галеб бел:unsure Јас фрлена како трошка леб во езорото, пловам на површината, а тој галеб бел ме грабнува пред да натежнам од водата и почнам да се распаѓам кон дното. Веќе сум негова, ми ја крои судбината.
   
  На Mystic му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,250
  Допаѓања:
  2,888
  Ete zatoa nemirot i mirot se borat vo mene. Ete zatoa .
  To e. Neka e...neka bide, ke pomine.
  Ama ti si razlichen i prazen za mene.
   
  На Iris* и Mystic им се допаѓа ова.
 9. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  537
  Допаѓања:
  963
  Да можам кругот во бесконечност да го претворам, да те гледам штом очи отворам, од твоите усни љубов да пијам, да те сакам без да кријам.
   
  На antonio, Mystic и Prashina им се допаѓа ова.
 10. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,247
  Допаѓања:
  3,433
  Кога беше потребно се мирисаше на твојата коса и пред дождот, камбаните не потсетија дека ништо не е случајно.
   
  На antonio и Iris* им се допаѓа ова.

Сподели: