Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Има таму некој под ова небо искрено кој во тебе верува и заспива, со најубавиот сон после толку лаги сонцето што му го изгреваш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Не ми пречи премногу љубов, ти си моја среќа и неизречен сјај кои ги кријам од дождот, да не ги измие од лицево кое само изгледа тажно, но ќе ми подариш ли вечно сонце без да те допирам, а да не го зајдеш со лага од иднината, еве сведоци нека бидат старите улични светилки и нивната светлина истурена врз закрпените улици кои ме водат до тебе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Iris*

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Се појави кога се во мене замре, ми подари уште еден живот кој дише длабоко и не ми е важно колку ќе трае и дали ќе има утре, нека потрае и до полноќ, живеам сега и верувам во тебе и ќе ја измешам крвта со твојата, да ми веруваш, засекогаш.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Нека ти бидам зрно спокој,
трошка мир,
онаа насмевка на краевите на усните,
ситница потребна за секој ден.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar and Prashina

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Dali ke ti nedostasuvam koga ke me
nema?
Se poveke stanuvam edno seedno, edna bezlichna masa koja e duh. Samo vrishtenjeto te potsetuva deka postojam. Ke bidam bezglasna i nevidliva vo tvojot zivot.
Najlesno e koga ke me nema...
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris* and Achernar

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Само да ти кажам, по не знам кој пат, дека ми недостигаш, и дека вечерва ќе заспијам помирно чувствувајќи го твојот мирис.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Achernar

FemmeFatale

Истакнат Член
5 октомври 2017
32
48
118
Врати ми ги непреспаните ноќи.
Излечи ми ја раната на душава.
Дојди ми повторно во постела, сама сум во ноќва тивка.
Ми фали мирисот на твојот парфем.
Срцето ми е скрешено на милион парчиња, ме боли душата.
(flower)
 

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Секогаш кога легнувам и гледам во темнината над себе ги гледам твојте очи. Помислувам дека и ти мислиш на мене и радосна сум, топло ми е околу срцето, само ми е жал што не можам да бидам крај тебе, и ми е жал што имам толку малку да ти дадам, само срце кое и покрај сите лузни што ги носи научи искрено да те сака.Те сакам, твоја сум и ќе останам засекогаш, без разлика дали и тогаш ќе ме сакаш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar and Prashina

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Што да ти кажам, јас само те сакам и молчам. Единствено што сега сакам е да се вовлечам во моето најдраго место, во твојата прегратка, да молчам и да го слушам твоето срце што ќе каже.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar