Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Јас само те прашав дали си добро и не помислив дека ќе те пољубам и се заљубам, така едноставно и случајно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Ако се сретнеме измиени од порази, ти со отворено срце, а јас со чиста душа,
во еден бакнеж ќе се соберат сите победи,
ќе ги соберам сите твои таги под моите нокти, со себе ќе те покријам, за да те воздигнам.
А ти? Ќе земеш се од мене, нели љубов?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Posle mnogu umiranja sekoj den so godini, te posakuvam potajno i ozivuvam. I site grevovi gi sogoruvam za da oziveam vo mislata na tebe.Ne deka bese edinstvena ljubov vo zivotov no bese posledna pred smrtta.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris* and Achernar

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Ќе ја преболи срцево и оваа ноќ. Нека искапе низ него, како лисја есенски што капат, крвта што плаче низ вениве, за во мугрите чисти повторно радосно да те дочека.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar and Prashina

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Ќе најдеш совршена топлина во нечии прегратки, и нема да посакаш никогаш повеќе ниедни други.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Achernar

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Vo sitniov esenski dozdec kogo li ljubish? Vo ovaa modra temnina dali ti preletuva misla ljubovna? Komu srceto i racete tvoi gi daruvash bez konechno? Spies li mirno ili koshmari te jadat? Kazi mi za da ja soberam seta tvoja tezina i da ja ponesam na pleki tamu kade samo samovilite go igraat poslednoto oro.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Ајде да се шетаме и под нозе да крцкаат лисјата, па ќе ти украдам еден бакнеж додека слатко се насмевнуваш. Темни очи се полни со топлина ќе те гледам и ќе ми ја стоплиш душата. Изненади ме како што правиш секогаш, после полноќ без тебе не можам (inlove):zelen(star)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo